Aktualności

Pracujemy inaczej niż reszta drużyn

Data dodania: 2015-07-01 19:15:57

Za podopiecznymi Waldemara Fornalika drugi mecz kontrolny. Jak przyznaje obrońca „Niebieskich” Rafał Grodzicki, póki co drużyna skupia się na jak najlepszym przygotowaniu fizycznym do nadchodzących rozgrywek.

– Na razie nie pracujemy ani nad taktyką, ani nad typowo piłkarskimi elementami. Chcemy się przygotować przede wszystkim bardzo dobrze motorycznie, aczkolwiek na pewno nie możemy się tym bronić – przyznał Rafał Grodzicki.

Stoper chorzowian wystąpił dziś przez pierwsze 45 minut. Jak ocenia ten okres gry? – Pierwsze 10, 15 minut ciężko nam było wejść w mecz, ale myślę, że po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Praktycznie cały czas utrzymywaliśmy się przy piłce i próbowaliśmy stworzyć sobie sytuacje, na pewno jakieś pozytywy z tej pierwszej połowy można wyciągnąć – analizował spotkanie obrońca drużyny z Cichej.

Obecnie podopieczni Waldemara Fornalika są w fazie przygotowań, w której wyjątkowo odczuwa się fizyczne zmęczenie trudami obozu. – Zdecydowanie widać, że czujemy to w nogach. Na pewno pracujemy troszkę inaczej niż reszta drużyn w Ekstraklasie, zresztą Ruch zawsze tak pracował. Każdy trener inaczej chce drużynę przygotować, trener Fornalik wraz z całym sztabem również ma swój pomysł. Każdego dnia pierwszy trening spędzamy na siłowni i na hali, więc tej świeżości na pewno jeszcze nie widać, ale wiem że zaowocuje to w przyszłości – zaznaczył popularny „Grodek”.

Przez najbliższe 7 dni piłkarzy wciąż czekają ciężkie treningi, mające na celu poprawienie kondycji. – Myślę, że kolejny tydzień poświęcimy jeszcze temu elementowi, a w międzyczasie powoli będziemy poruszać aspekty czysto piłkarskie, taktyczne. Będzie trzeba zgrywać drużynę, ale myślę że przez następny tydzień nogi będą jeszcze ciężkie i swoje „przerzucą”. – podkreślił Rafał Grodzicki.

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni