Aktualności

Pracujemy inaczej niż reszta drużyn

Data dodania: 2015-07-01 19:15:57

Za podopiecznymi Waldemara Fornalika drugi mecz kontrolny. Jak przyznaje obrońca „Niebieskich” Rafał Grodzicki, póki co drużyna skupia się na jak najlepszym przygotowaniu fizycznym do nadchodzących rozgrywek.

– Na razie nie pracujemy ani nad taktyką, ani nad typowo piłkarskimi elementami. Chcemy się przygotować przede wszystkim bardzo dobrze motorycznie, aczkolwiek na pewno nie możemy się tym bronić – przyznał Rafał Grodzicki.

Stoper chorzowian wystąpił dziś przez pierwsze 45 minut. Jak ocenia ten okres gry? – Pierwsze 10, 15 minut ciężko nam było wejść w mecz, ale myślę, że po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą. Praktycznie cały czas utrzymywaliśmy się przy piłce i próbowaliśmy stworzyć sobie sytuacje, na pewno jakieś pozytywy z tej pierwszej połowy można wyciągnąć – analizował spotkanie obrońca drużyny z Cichej.

Obecnie podopieczni Waldemara Fornalika są w fazie przygotowań, w której wyjątkowo odczuwa się fizyczne zmęczenie trudami obozu. – Zdecydowanie widać, że czujemy to w nogach. Na pewno pracujemy troszkę inaczej niż reszta drużyn w Ekstraklasie, zresztą Ruch zawsze tak pracował. Każdy trener inaczej chce drużynę przygotować, trener Fornalik wraz z całym sztabem również ma swój pomysł. Każdego dnia pierwszy trening spędzamy na siłowni i na hali, więc tej świeżości na pewno jeszcze nie widać, ale wiem że zaowocuje to w przyszłości – zaznaczył popularny „Grodek”.

Przez najbliższe 7 dni piłkarzy wciąż czekają ciężkie treningi, mające na celu poprawienie kondycji. – Myślę, że kolejny tydzień poświęcimy jeszcze temu elementowi, a w międzyczasie powoli będziemy poruszać aspekty czysto piłkarskie, taktyczne. Będzie trzeba zgrywać drużynę, ale myślę że przez następny tydzień nogi będą jeszcze ciężkie i swoje „przerzucą”. – podkreślił Rafał Grodzicki.

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni