Porażka w ostatnim sparingu

Data dodania: 2015-07-10 20:42:31

Na tydzień przed inauguracją nowego sezonu Ekstraklasy piłkarze Ruchu sprawdzili formę w meczu kontrolnym z Cracovią. Spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem „Pasów”.

Mecz rozpoczął się dla „Niebieskich” bardzo pechowo. W 3 minucie piłkę do Matusa Putnockiego wycofał Marek Zieńczuk. Golkiperowi chorzowian odebrał ją Bartosz Kapustka i bez problemu wpakował futbolówkę do pustej bramki. Gospodarze w pierwszej fazie spotkania prezentowali się lepiej od podopiecznych Waldemara Fornalika. Bramce „Puto” zagrażali Deniss Rakels i Erik Jendrisek, ale ich strzały były albo niecelne, albo słowacki golkiper radził sobie z nimi bez większych problemów. Chorzowianom brakowało dokładności w rozegraniu i często w prosty sposób tracili piłkę. „Pasy” starały się przyspieszać grę i szybko przerzucać ciężar akcji pod pole karne gości. W 25. minucie znów było groźnie. W pole karne wrzucał Deleu, ale w ostatniej chwili sytuację wyjaśnił Rafał Grodzicki i skończyło się tylko na rzucie rożnym. 2 minuty później po ziemi uderzał Rakels, zmuszając Putnockiego do interwencji. Po tej sytuacji chorzowianie przebudzili się i przejęli kontrolę nad spotkaniem. W 43. minucie udało się wyrównać stan rywalizacji. Idealnym dośrodkowaniem popisał się Marek Zieńczuk, a jego podanie wykończył Rołand Gigołajew kapitalnym strzałem z woleja po długim rogu. Do przerwy 1:1.

W przerwie trener Fornalik wprowadził na plac gry Michała Efira, który zmienił na „szpicy” Eduardsa Visnakovsa. Druga część rozpoczęła się lepiej dla gości. Drużyna z Cichej dłużej utrzymywała się przy piłce i przez większość czasu gra toczyła się na połowie Cracovii. W 53. minucie podopieczni Jacka Zielińskiego przeprowadzili bardzo ładną akcję, po której piłkę do bramki wpakował Dariusz Zjawiński, ale sędzia odgwizdał spalonego. Gra wyrównała się, obu ekipom ciężko było przedostać się bliżej pola karnego rywala. W 79. minucie ta sztuka udała się gospodarzom. Z lewej strony urwał się Diabang, podał po ziemi wzdłuż pola karnego, a na długim słupku czekał już Krzysztof Szewczyk, któremu nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę i zmienić rezultat spotkania na 2:1 dla „Pasów”. W końcówce spotkanie klarownych okazji bramkowych już nie było i spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

Przed „Niebieskimi” jeszcze tydzień przygotowań na własnych obiektach. W sobotę, 18 lipca, chorzowianie podejmą na Cichej Górnika Łęczna w pierwszym starciu o ligowe punkty.

Cracovia – Ruch Chorzów 2:1 (1:1)

1:0 Bartosz Kapustka, 3 min.
1:1 Rołand Gigołajew, 43 min.
2:1 Krzysztof Szewczyk, 79 min.

Cracovia: Pilarz (46 Sandomierski) – Deleu (46 Budziński), Sretenović (63 Wawszczyk), Polczak, Wołąkiewicz (63 Zejdler) – Dąbrowski (63 Szewczyk), Cetnarski (46 Covilo) – Wójcicki, Kapustka (63 Zjawiński), Rakels – Jendrisek (63 Diabang); trener: Jacek Zieliński.

Ruch: Putnocky (65 Skaba) – Konczkowski, Grodzicki, Koj (72 Cichocki), Oleksy – Surma, Urbańczyk (70 Lipski) – Zieńczuk (63 Szewczyk), Iwański (83 Włodyka), Gigołajew (72 Mazek) – Visnakovs (46 Efir); trener: Waldemar Fornalik.