Kielce znów zdobyte!

Data dodania: 2015-08-03 18:59:41

W ostatnim meczu 3. kolejki Ekstraklasy Ruch pokonał na wyjeździe Koronę 2:1. Bramki dla „Niebieskich” zdobyli Eduards Visnakovs i debiutujący w chorzowskim zespole Mariusz Stępiński!

„Niebiescy” przyjechali do Kielc podbudowani zwycięstwem nad Piastem w poprzedniej kolejce. Na drodze chorzowian stanęła jednak drużyna, która sezon rozpoczęła imponująco – od dwóch zwycięstw. Za Ruchem przemawiał bardzo korzystny bilans gier na kieleckim terenie, ale wszystko przestało mieć jakiekolwiek znaczenie wraz z pierwszym gwizdkiem.

Trener Waldemar Fornalik postawił na ten sam skład, który rozpoczynał mecz z Piastem. Na ławce rezerwowych po raz pierwszy zasiadł natomiast nowy nabytek „Niebieskich” Mariusz Stępiński. W szeregach gospodarzy zabrakło natomiast kontuzjowanego bramkarza Zbigniewa Małkowskiego, którego zastąpił Dariusz Trela.

Początek należał do Korony, która rozpoczęła bardzo agresywnie, co skutkowało kilkoma odbiorami piłki już na połowie chorzowian. „Niebiescy” zagrozili rywalom w 5. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliscy skierowania piłki do bramki byli Paweł Oleksy i Michał Koj, ale żaden z naszych obrońców nie sięgnął futbolówki. W pierwszych minutach inicjatywa należała jednak do kielczan, którzy nękali naszą defensywę licznymi dośrodkowaniami w pole karne. Jedno z nich podopieczni trenera Marcina Brosza zamienili na gola w 7. minucie, kiedy po zagraniu z prawej strony Pawła Sobolewskiego żaden z graczy nie przeciął lotu piłki, która ostatecznie wylądowała w siatceStracona bramka podrażniła „Niebieskich”, którzy wzięli się ostro do roboty. Teraz piłką częściej operowano na połowie gospodarzy. Chorzowianie ponownie zagrozili jednak po rzucie rożnym. Zieńczuk wrzucił na długi słupek, a Martin Konczkowski minął się z piłką.

Pierwsze 20 minut gry prowadzonej w szybkim tempie mogło podobać się fanom zgromadzonym na Kolporter Arenie. Z czasem piłkarze Ruchu coraz częściej zmuszeni byli do ataków pozycyjnych, natomiast kielczanie zadowoleni z prowadzenia nastawili się na szybkie wypady z udziałem Sobolewskiego, Michała Przybyły i Marcina Cebuli. Gdy wydawało się, że inicjatywę przejmują gospodarze, „Niebiescy” odpowiedzieli golem wyrównującym. Patryk Lipski prostopadłym podaniem uruchomił na prawej stronie Eduardsa Visnakovsa. Ten popędził w stronę bramki i potężnym uderzeniem w górny róg doprowadził do remisu. Korona jeszcze przed przerwą odpowiedziała kilkoma groźnymi akcjami, głównie po dośrodkowaniach, ale wynik nie uległ już zmianie i obie ekipy udały się do szatni przy remisie.

Początek drugiej połowy nie był tak żywy jak w pierwszej części. Pierwszą groźną akcję, która notabene powinna zakończyć się golem, obejrzeliśmy w 57. minucie. Akcję zainicjował Łukasz Surma, następnie po wymianie podań między Rołandem Gigołajewem a Markiem Zieńczukiem, niepilnowanym w polu karnym Korony znalazł się Lipski, ale nieatakowany przez rywali posłał piłkę obok bramki. Pięć minut później znów było gorąco pod bramką Treli. Po fantastycznym prostopadłym podaniu w pole karne Konczkowski zagrał wzdłuż bramki, ale w ostatniej chwili obrońcy Korony zdołali wybić piłkę. Kielczanie nadal próbowali ogryzać się dośrodkowaniami z bocznych sektorów, jednak defensywa „Niebieskich” radziła sobie z nimi bez zarzutu, nie dopuszczając rywali do klarownych okazji. Pierwszą taką w drugiej części Korona stworzyła w 68. minucie, kiedy „Puto” na linii bramkowej zatrzymał strzał głową jednego z graczy gospodarzy po dośrodkowaniu z rogu. W drugiej części na boisku dominowała głównie walka. I jedna, i druga drużyna szukały okazji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, jednak zwarte szeregi obronne obu zespołów nie pozwalały na zbyt wiele.

„Niebiescy” wrócą jednak do Chorzowa z kompletem punktów. W 80. minucie po prostopadłym podaniu od Rafała Grodzickiego debiutujący w barwach Ruchu Mariusz Stępiński wykorzystał sytuację sam na sam z Trelą i zdobył, jak się później okazało zwycięską bramkę.

W końcówce swoją cegiełkę do wygranej dołożył jeszcze Putnocky, który fantastycznie obronił strzał Jovanovicia z kilkunastu metrów. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę na wagę remisu miał jeszcze wprowadzony Przemysław Trytko ,ale z bliska fatalnie spudłował, a po chwili strzał głową Gabovsa wyłapał „Puto”. Tak więc ostatecznie podopieczni trenera Waldemara Fornalika odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie! BRAWO NIEBIESCY!