Punkty konsolidują drużynę

Data dodania: 2015-08-03 20:30:57

Po emocjonującym meczu Ruch pokonał na wyjeździe Koronę 2:1. Trener „Niebieskich” Waldemar Fornalik mógł po raz drugi w tym sezonie cieszyć się kompletu punktów.

– Na pewno był to ciekawy mecz dla kibiców, sytuacje zmieniały się zarówno pod jedna, jak i drugą bramką. Byliśmy o tego jednego gola skuteczniejsi, bo mecz był wyrównany, Korona też miała swoje sytuacje, jednak znowu dobrze spisywał się Putnocky. Oprócz bramek mieliśmy przynajmniej jedną okazję na podwyższenie rezultatu. Drużyna w dalszym ciągu się konsoliduje i tym bardziej gratuluje tego zwycięstwa. Jest ono dla nas bardzo cenne, każde kolejne punkty będą konsolidowały tę drużynę – podkreślił po meczu szkoleniowiec Ruchu.

Szalę zwycięstwa na stronę „Niebieskich” przechylił dziś Mariusz Stępiński, który pojawił się na placu gry w drugiej połowie. – Nasze zmiany wpłynęły na to, że byliśmy groźniejsi. W pewnym momencie Korona zepchnęła nas do defensywy. Przeżywaliśmy trudne chwile, trzeba było dokonać roszad, które pomogą drużynie – mówił Waldemar Fornalik.

W zupełnie odmiennym nastroju po ostatnim gwizdku był trener Korony, Marcin Brosz. Po dwóch kolejnych zwycięstwach kielczanie musieli przełknąć gorycz porażki. – Myślę, że oglądaliśmy dobre spotkanie. Dla nas najważniejsze było, by punkty zostały w Kielcach. Mecz był szybki, dynamiczny, dużo się działo. Mieliśmy swoje sytuacje. Po pierwszej bramce mieliśmy przestój, nie powinno nam się to przytrafić. Były momenty, gdy Michał Przybyła bardzo dobrze wychodził na wolną przestrzeń. To był taki newralgiczny moment w pierwszej połowie, jakbyśmy to wykorzystali, mecz wyglądałby zdecydowanie inaczej. W drugiej połowie po stracie bramek, dążyliśmy do wyrównania, mieliśmy swoje sytuacje, walczyliśmy do końca. Nie udało się, natomiast musimy w kolejnych meczach nadrobić tą dzisiejszą stratę – mówił Marcin Brosz.

źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski i Norbert Barczyk/PressFocus