Zwycięstwo było blisko

Data dodania: 2015-08-10 19:10:50

Po dwóch kolejnych zwycięstwach „Niebiescy” tym razem zremisowali z Podbeskidziem 1:1. Bramkę dla Ruchu zdobył Patryk Lipski.

„Niebiescy” powinni objąć prowadzenie już w 3. minucie. Akcję rozpoczął Eduards Visnakovs. Łotysz zagrał na prawo do Marka Zieńczuka, a ten wrzucił piłkę w pole karne wprost na głowę wchodzącego Patryka Lipskiego, ale młody pomocnik Ruchu z bliska posłał futbolówkę obok bramki. Początek spotkania rozgrywany był w bardzo spokojnym tempie. „Niebiescy” dłużej utrzymywali się przy piłce, wymieniali sporo podań, jednak nie udawało im się przedostać pod bramkę strzeżoną przez Emilijusa Zubasa. Goście pierwszy strzał oddali w 18. minucie. Po indywidualnym błędzie jednego z naszych obrońców z półwoleja uderzył znany z gry w Ruchu Jakub Kowalski, ale piłka w znacznej odległości minęła bramkę. Serca kibiców „Niebieskich” zadrżały mocniej w 27. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusz Szczepaniak strzelił głową tuż obok słupka. Później bliski zaskoczenia Matusa Putnockiego był Japończyk Kohei Kato, który oddał silny strzał zza pola karnego. W końcówce pierwszej połowy znów do głosu doszli „Niebiescy”. W 40. minucie kapitalnym mierzonym w okienko uderzeniem popisał się Maciej Urbańczyk, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Zubas i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Po chwili strzelał jeszcze Rołand Gigołajew, ale również bez efektu. Litewski bramkarz „Górali” popisał się jeszcze w ostatniej minucie pierwszej części, kiedy efektowanie wyciągnął lecącą pod poprzeczkę piłkę po strzale Zieńczuka. Tuż przed gwizdkiem na przerwę zakotłowało się jeszcze przed bramką Putnockiego, ale nasz golkiper nie dał się pokonać. Po pierwszych 45. minutach na słowa pochwały zasłużyła nasza linia defensywna, która nie pozwoliła rywalom na zbyt wiele, grając pewnie i zdyscyplinowanie.

Tuż po wznowieniu gry „Niebiescy” wyprowadzili szybką kontrę, którą słabym strzałem głową zakończył Visnakovs. W odpowiedzi przed szansą stanął Damian Chmiel, ale uderzył bardzo wysoko nad bramką. Swoją okazję miał także Szczepaniak, on jednak również nie trafił w światło bramki. W 59. minucie licznie zgromadzona publiczność mogła wreszcie eksplodować z radości. W polu karnym Martin Konczkowski zagrał do Lipskiego, a ten nie dał szans Zubasowi na skuteczną interwencję. Strzelony gol rozochocił „Niebieskich”. Po chwili potężnie w golkipera „Górali” uderzył Visnakovs. W 71. minucie po raz drugi na listę strzelców mógł wpisać się Lipski. Wcześniej Łukasz Surma prostopadłym podaniem uruchomił wprowadzonego Mariusza Stępińskiego, a ten zagrał wszerz do „Lipy”. Strzał pomocnika Ruchu z linii bramkowej wybił obrońca. Mecz stał się żywy. Goście większe siły rzucili do formacji ofensywnych szukając wyrównującego trafienia, z czego korzystali chorzowianie wyprowadzając szybkie kontrataki. W 81. minucie przed świetną okazję na wyrównanie stanął Robert Demjan. Były król strzelców Ekstraklasy uderzył jednak wprost w Putnockiego. Kolejna próba „Górali” zakończyła się jednak golem. Podanie w pole karne otrzymał Szczepaniak, obrócił się z piłkę i uderzył nie do obrony. Po chwili prowadzenia dla chorzowian mógł odzyskać Zieńczuk, ale strzelił wysoko nad bramką. „Niebiescy” zerwali się do ataku, ale goście nie wypuścili już z rąk jednopunktowej zdobyczy. Ostatecznie mecz zakończył się pierwszym dla Ruchu w tym sezonie remisem.

Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)

1:0 Patryk Lipski, 59 min.
1:1 Mateusz Szczepaniak, 85 min.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy – Urbańczyk, Surma – Zieńczuk, Lipski (78 Iwański), Gigołajew (57 Stępiński) – Visnakovs; trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Cichocki, Szyndrowski, Lenartowski, Mazek.

Podbeskidzie: Zubas – Jaroch, Kolcak, Nowak, Adu Kwame – Kato, Deja (67 Korzym) – Chmiel (78 Sokołowski), Szczepaniak, Kowalski (77 Janeczko) – Demjan; trener: Dariusz Kubicki.
Rezerwowi: Madejski, Lazarus, Możdżeń, Kołodziej.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).
Żółte kartki: Koj – Chmiel, Kato, Adu Kwame, Kolcak.