Ruch zawsze z tego słynął

Data dodania: 2015-08-13 22:39:19

Po meczu z Wisłą zadowolony z postawy swoich podopiecznych mógł być trener Waldemar Fornalik. Zawodnicy Ruchu pokazali dużą wolę walki i zasłużenie awansowali do kolejnej rundy.

„Niebiescy” pokazali, że są bardzo zdeterminowani i niezwykle zależy im na awansie do kolejnego etapu Pucharu Polski. – Rzeczywiście, tak to wyglądało. Zespół personalnie był trochę zmieniony. Całość pokazała, że jest drużyną. Przede wszystkim pierwsza połowa była w naszym wykonaniu jak nie bardzo dobra, to dobra. Było wiele składnych akcji, tworzyliśmy sytuacje pod bramką Wisły. W drugiej połowie sił już ubywało, graliśmy ligowy mecz dzień później niż Wisła. Po wprowadzeniu Pawła Brożka i Mączyńskiego było widać, że w ich zespole są duże umiejętnosći. My strzeliliśmy na szczęście drugą bramkę, która była bardzo istotna, bo gdyby nie ona ten wynik 1:0 do końca byłby niepewny. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo pokazaliśmy wiele dobrej piłki, ale również determinacji i zaangażowania, z czego drużyna Ruchu zawsze słynęła – podkreślił szkoleniowiec ekipy z Cichej.

Coraz lepiej spisuje się Eduards Visnakovs, któy regularnie trafia do bramek rywali. – Eduards przepracował już zimowy okres przygotowawczy, który wobec krótkiej przerwy letniej jest fundamentem. Myślę, że to przygotowanie plus to, że dostał szansę gry od pierwszej minuty powoduje, że nabiera pewności i widać po nim, szczególnie na treningach, że jest coraz lepszym zawodnikiem – przyznał trener „Niebieskich”.

Nowym ulubieńcem kibiców staje się Kamil Mazek. Rzadko zdarza się, by już w debiucie zawodnik otrzymał owacje na stojąco. – To też trwało pół roku, bo Kamil dołączył do nas w styczniu. Wiedzieliśmy, że ma olbrzymi potencjał, w szczególności szybkościowy, ale przed nim jeszcze dużo pracy pod względem piłkarskim, szczególnie chodzi tutaj o współpracę, podejmowanie decyzji. Jest z tym coraz lepiej, uznaliśmy że jest to już ten moment, by dać mu szansę. Uważam, że taki styl gry, jaki prezentuje Kamil bardzo podoba się kibicom Ruchu, którzy bardzo lubią szybkich i dynamicznych zawodników – mówił Waldemar Fornalik.

Powodów do zadowolenia nie miał trener Wisły, Kazimierz Moskal. – Rozpocznę od gratulacji dla Ruchu. Przyjechaliśmy tutaj, aby wywalczyć awans. Pomimo wymuszonych zmian, z takim nastawieniem podeszliśmy do tego spotkania. Jednak, jak pokazało pierwsze 20 minut tego spotkania, nie od początku byliśmy tu w Chorzowie i to w dużej mierze zadecydowało o tym, jak ten mecz później przebiegał. Druga połowa wyglądała lepiej, stworzyliśmy sobie kilka bardzo dobrych sytuacji, udało się wykorzystać w ostatniej minucie jedną, ale to było za mało. Musimy myśleć teraz o Lechii Gdańsk, dla nas to będzie bardzo ważne spotkanie. Celem tutaj było wywalczenie awansu i nie mogę być po tym meczu zadowolony – przyznał szkoleniowiec „Białej Gwiazdy”.