Aktualności

Jacek Zieliński: Ruch pokaże na boisku swój charakter!

Data dodania: 2012-09-14 16:18:00

- Zawodnicy dobrze wyglądają, są dobrze przygotowani do sezonu – zapewnia trener Jacek Zieliński, który meczem z Koroną Kielce zadebiutuje w sobotę w roli szkoleniowca Ruchu Chorzów.

Co prawda ten doświadczony trener prowadził już „Niebieskich” w ubiegłym tygodniu w sparingu z Przebojem Wolbrom, ale prawdziwy „chrzest” będzie miał miejsce w spotkaniu ligowym.

– Mecz w Wolbromiu był idealną okazją na przełamanie się – kontynuuje trener Zieliński. – Strzeliliśmy w nim cztery bramki, zagrali na zero z tyły, więc znów pojawiły się uśmiech na twarzach zawodników. Poprzednie porażki odcisnęły jednak jakieś piętno na zespole. Nie ma jeszcze tragedii, nie ma mowy o kryzysie, to raczej lekki marazm wkradł się w poczynania Ruchu. Chcemy z niego jak najszybciej wyjść.

 - Z trenerem Tomaszem Fornalikiem już się Pan spotkał?
- Owszem. Spotkaliśmy się, zjedliśmy razem kolację, porozmawialiśmy sobie. Wszystko odbyło się w normalnych, dobrych standardach.
 
- Kilka dni wystarczyło Panu by dotrzeć się z zespołem?
- Razem pracowaliśmy, odbyłem kilka indywidualnych rozmów, spotkałem się z radą drużyny. Zauważyłem, że kwestie mentalne są przeszkodą. Coś siedziało w ich głowach, ale moja rola w tym, by oni znów uwierzyli w siebie.
 
- Napastnicy nie strzelają od dawana bramek, Arek Piech nie zagrał w reprezentacji w spotkaniach z Czarnogórą i Mołdawią. Jak Pan tym kłopotom zaradzi?
- Arek zdawał sobie sprawę, że nie jest pierwszym napastnikiem w kadrze, ale pewnie jakaś iskierka nadziei, że jednak zagra, tliła się w nim. Musi szybko przestawić myślenie na ligę, zmobilizować się i udowodnić na boisku, że miejsce w reprezentacji mu się jednak należało. Ja jestem przekonany, że mu się to uda, tak jak wierzę, że nasi napastnicy zaczną w końcu zdobywać bramki. Oczywiście nie pomagają im wyliczanki prasy, który z kolei mecz rozgrywają bez gola, ale spokojnie. Na pewno przełamią się.
 
- Jest Pan zaskoczony słabym startem Korony w rozgrywkach?
- Patrząc jak Korona grała w ubiegłym sezonie, patrząc na jej potencjał, to na pewno zero punktów i zero bramek po trzech kolejkach zaskakuje. Pozycja Ruchu też jednak zaskakuje. Dlatego absolutnie nie można kielczan lekceważyć. Czeka nas jutro szalenie ciężkie spotkanie. Mogę zapewnić, że będziemy dobrze do niego przygotowani, choć będzie to pojedynek dwóch rannych, na pograniczu życia i śmierci. Akcenty w tym spotkaniu muszą być równo rozłożone. Musimy zagrać bardzo konsekwentnie z tyłu, nie możemy już tracić przypadkowych bramek i zaprezentować się skutecznie z przodu. Ruch musi pokazać też na boisku swój charakter, z którego słynie od dawana. Jeśli tak zagramy, to „Niebiescy” wrócą na właściwe tory.
źródło: Ruch Chorzów
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni