Na przerwę w złych humorach

Data dodania: 2015-08-29 17:55:39

W nie najlepszych nastrojach drużyna Ruchu rozpocznie dwutygodniową przerwę w rozgrywkach na mecze reprezentacji narodowych. „Niebiescy” przegrali dziś w Lubinie z Zagłębiem 1:3.

Po odejściu Eduardsa Visnakovsa trener Waldemar Fornalik zgodnie z przewidywaniami postawił w ataku na Mariusza Stępińskiego. To jedyna zmiana w wyjściowym składzie chorzowian w porównaniu do wygranego meczu z Termaliką.

Spotkanie rozpoczęło się od kilku nerwowych sytuacji w polu karnym Ruchu. Jednak rywalom nie udało się oddać ani jednego strzału na bramkę Matusa Putnockiego. Pierwsze celne uderzenie oddali „Miedziowi” w 10. minucie, kiedy golkipera chorzowian próbował pokonać Adrian Rakowski. „Puto”, choć na raty, zdołał złapać piłkę. Po chwili Słowak popisał się kapitalną interwencją przy kolejnym strzale z dystansu. Przez pierwszy kwadrans gra toczyła się głównie pod bramką Ruchu. Podopieczni trenera Piotra Stokowca grali szybko, często wymieniając się pozycjami, z wykorzystaniem wolnych przestrzeni boiska. Potwierdziły się zapowiedzi Marka Wleciałowskiego, który obserwował poprzednią potyczkę Zagłębia z Górnikiem Zabrze. Asystent trenera Fornalika ostrzegał przed groźnymi dośrodkowaniami skrzydłowych. Rzeczywiście tak było. W pole karne „Niebieskich” bardzo często kierowane były centry. Niepokój w szeregach chorzowian siali głównie Krzysztof Janus, Łukasz Janoszka oraz podłączający się do akcji ofensywnych Dorde Cotra. W 33. minucie „Ecik” próbował zaskoczyć Putnockiego płaskim strzałem z dystansu, ale nasz golkiper był na posterunku. Ruch próbował przenieść ciężar gry na połowę rywali, ale efektem ich ataków w pierwszej części było jedynie kilka rzutów rożnych. Nieco lepszą, ofensywną grę „Niebiescy” zaprezentowali w końcowych minutach pierwszej części, ale schodząc do szatni zapewne mogli być zadowoleni z remisowego wyniku.

W przerwie trener Fornalik nie zdecydował się na żadne zmiany i „Niebiescy” wyszli na drugą część w takim samym zestawieniu. W pierwszych minutach chorzowianie kontynuowali lepszą grę z końcówki pierwszej połowy. Z przodu aktywni byli Stępiński, Mazek i Zieńczuk, których wspierali defensywni pomocnicy, Surma i Iwański. Gdy wydawało się, że Ruch zaczyna się rozkręcać, gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony pozostawiony bez opieki Rakowski głową pokonał Putnockiego, który nie miał szans na skuteczną interwencję. „Niebiescy” byli blisko wyrównania już 3 minuty później, ale po wrzutce Zieńczuka „Stępel” uderzył szczupakiem nad poprzeczką. 65. minuta to próba wyróżniającego się w ekipie „Miedziowych” Janusa, ale były gracz płockiej Wisły strzelając z dogodnej pozycji nie trafił w światło bramki. Skrzydłowy Zagłębia spróbował jeszcze raz 4 minuty później, tym razem z lewej strony pola karnego. Mocny strzał pod poprzeczkę zupełnie zaskoczył Putnockiego i miejscowi prowadzili już dwoma golami. Lubinianie rozochoceni podwyższeniem prowadzenia nadal nękali naszą defensywę groźnymi atakami. Trener Fornalik zareagował wpuszczeniem na plac gry Michała Efira i debiutującego w „Niebieskich” barwach Tomasza Podgórskiego. Chorzowianie szukali okazji do zdobycia kontaktowej bramki, ale to rywale podwyższyli prowadzenie ostatecznie przesądzając losy spotkania. Michal Papadopulos odebrał piłkę Putnockiemu i skierował ją do pustej bramki. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Łukasz Surma zmniejszył rozmiary porażki, ale było to jedynie marne pocieszenia dla „Niebieskich”, którzy do Chorzowa wrócą bez punktów.

Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 3:1 (0:0)

1:0 Adrian Rakowski, 56 min.
2:0 Krzysztof Janus, 69 min.
3:0 Michal Papadopulos, 82 min.
3:1 Łukasz Surma, 90 min.

Zagłębie: Forenc – Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra – Tosik, Kubicki – Janus, Rakowski (83 Woźniak), Janoszka (K. Piątek) – Papadopulos (86 Sobków); trener: Piotr Stokowiec.
Rezerwowi: Polacek, Jach, Zbozień, Ł. Piątek.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Szyndrowski – Surma, Iwański (73 Efir) – Mazek, Lipski, Zieńczuk (75 Podgórski) – Stępiński (83 Lenartowski); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Koj, Oleksy, Urbańczyk.