Aktualności

Oleksy – dobra decyzja!

Data dodania: 2015-09-13 20:47:47

Trener Waldemar Fornalik ma dużo powodów do zadowolenia. „Niebiescy” wygrali derbowy pojedynek, a bramkę zdobył zawodnik, na którego szkoleniowiec Ruchu postawił w ostatniej chwili.

– Był to trudny mecz, wiadomo że derby zawsze mają swoją specyfikę, gra jest agresywna i twarda. Mieliśmy obawy, czy zawodnicy którzy wrócili ze zgrupowania kadry narodowej będą w dobrej dyspozycji. Jestem zadowolony zarówno z wyniku, jak i z postawy drużyny. Oprócz doświadczonych zawodników, którzy prowadzą ten zespół grało kilku młodych, którzy sprostali temu wyzwaniu. Dla niektórych z nich były to pierwsze derby, co też trzeba podkreślić. Co do meczu, myślę że mógł się podobać, sytuacje były stwarzane pod obiema bramkami. Po pierwszym golu mieliśmy dwie okazje, które mogły zamknąć wynik. W końcówce było gorąco pod naszą bramką, ale wybroniliśmy się. Myślę, że wynik oddaje to, co działo się na boisku. Gratuluję drużynie i przede wszystkim kibicom, bo wiem że w Chorzowie fani są bardzo wymagający i niecierpliwi. Zapominają o tym, że drużyna się ciągle tworzy, co będę podkreślał na każdej konferencji. To nie jest jeszcze ukształtowany zespół, z każdym meczem piłkarze nabierają doświadczenia – zaznaczył szkoleniowiec „Niebieskich”.

Bramkę zdobył Paweł Oleksy. Decyzja o tym, że wystąpił od pierwszej minuty została podjęta na kilka godzin przed meczem. – Mała satysfakcja, bo zawsze są dylematy, kto ma zagrać na jakiej pozycji. Zastanawiałem się dzisiaj do południa i ostatecznie postawiliśmy na Pawła. Była to bardzo dobra decyzja! – nie krył satysfakcji trener chorzowian.

W dużo gorszym nastroju był szkoleniowiec gości, Leszek Ojrzyński. – Przegraliśmy i nie ma dużo pozytywów z naszej strony, chociaż w drugiej połowie powinniśmy zamienić stworzone sytuacje na bramki. Ruch też kontrował, mecz zrobił się otwarty i ciekawy dla kibiców. Mieliśmy kilka niedoróbek i one zadecydowały o tym, że nie odrobiliśmy strat. W pierwszej połowie to było wyczekiwanie, słabo zagraliśmy stały fragment gry, zabrakło odpowiedzialności, konsekwencji, zadziorności. Bramka padła pod koniec pierwszej połowy, gdy dużo się nie działo. Nie do końca realizowaliśmy plan na ten mecz. Mogliśmy zafundować sobie kilka dni pracy w lepszej atmosferze, ale teraz niestety będziemy trenować w minorowych minach – przyznał trener Górnika.

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Mateusza Michalika
21
22
2324252627
 • 2. kolejka 2 Liga: Ruch Chorzów - Radomiak Radom
  Godzina: 18:00
28
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni