Aktualności

Chcieliśmy wygrać za wszelką cenę!

Data dodania: 2015-09-13 21:10:38

– Ogromnie się cieszę z tej bramki, bo z całą pewnością zamieniłbym kilka goli z innych meczów na tą zdobytą w derbach, tym bardziej, że było to zwycięskie trafienie. Jest to pierwsze moje trafienie w Ruchu i mam nadzieję, że nie ostatnie – podkreślił szczęśliwy Paweł Oleksy.

Dzisiejsze derby miały dwa oblicza. W pierwszej połowie to „Niebiescy” dominowali, a w drugiej to Górnik dłużej utrzymywał się przy piłce, jednak Ruch miał w bramce fenomenalnego „Puto” . – Mamy bardzo duże wsparcie w postaci Matusa Putnockiego, bo jak się obrona rozszczelni to on jest na posterunku. Możemy zawsze na niego liczyć i tak było właśnie dzisiaj. Szkoda, że nie zdobyliśmy bramki na 2:0, bo na pewno nie byłoby takiej nerwówki w końcówce. Cofnęliśmy się głęboko pod własne pole karne, bo chcieliśmy wygrać za wszelką cenę, a wiadomo było, że mamy dobry wynik – analizował „Olo”, który już czeka na spotkanie z Legią. – Za dzisiejszy mecz mamy tylko 3 punkty, a zwycięstwo to jest dodatkowa radość nasza i kibiców, ale czekamy już na mecz z Legią, na który będzie się nastawiać bardzo pozytywnie – dodał Paweł Oleksy, 227. zawodnik Ruchu w historii, który strzelił bramkę dla „Niebieskich” w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Stadion przy ulicy Cichej pękał dzisiaj w szwach, a głośny doping pomógł „Niebieskim” w odniesieniu zwycięstwa. – Zawsze liczymy na naszych kibiców, a oni nigdy nas nie zawodzą. W takich meczach jak dzisiaj, kiedy trybuny są pełne i nie widać wolnego miejsca o wiele lepiej się gra. To nas jeszcze bardziej mobilizuje i cieszymy się, że kolejny mecz z Legią zagramy przy takiej samej atmosferze – zakończył lewy obrońca Ruchu.

 

Robert Kasperczyk

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Mateusza Michalika
21
22
2324252627
 • 2. kolejka 2 Liga: Ruch Chorzów - Radomiak Radom
  Godzina: 18:00
28
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni