Porażka na jubileusz stadionu

Data dodania: 2015-09-20 14:27:37

Przy Cichej świętowaliśmy dziś 80-lecie stadionu. Święto zepsuła porażka „Niebieskich” z Legią Warszawa.

Piękną otoczkę miało dzisiejsze spotkanie. Przy Cichej świętowaliśmy dzisiaj 80-lecie stadionu. Przed meczem zaprezentowano legendarny zegar Omega, który odmierzał czas na obiekcie jeszcze przed wojną. Innym z licznych akcentów przygotowanych na święto stadionu były żółto-niebieskie barwy strojów, w jakich piłkarze Ruchu wystąpili dziś po raz pierwszy w historii. Były śląskie stroje, orkiestra górnicza i spikerka prowadzona w śląskiej gwarze. Tak przyjemnie nie było jednak na boisku. Spotkanie rozpoczęło się dla chorzowian fatalnie. Już w pierwszej minucie Aleksandar Prijović podał do Nemanji Nikolicia, który uniknął spalonego i w sytuacji sam na sam pokonał Matusa Putnockiego. Po chwili Prijović huknął na bramkę, a „Puto” z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką. „Niebiescy” zagrozili rywalom po raz pierwszy w 8. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Mraek Zieńczuk, ale aż dwóch naszych graczy minęło się z piłką w polu karnym. Kolejne ataki Legii kończy się niestety następnymi golami. Najpierw Stojan Vranjes wykończył podanie Nikolicia, a po chwili Michał Kucharczyk podwyższył na 3:0 dla gości.

Piłkarze Ruchu próbowali się pozbierać po tym knockdownie. Najpierw bliski szczęścia był Zieńczuk. Kolejny atak przyniósł już powodzenie. Kapitalną szybkością popisał się Kamil Mazek, który ściągnął na siebie uwagę dwóch obrońców i wyłożył piłkę nadbiegającemu Mariuszowi Stępińskiemu. „Stępel” pewnym silnym strzałem strzelił pierwszą bramkę dla chorzowian. Zdobyta bramka podziałała na „Niebieskich” mobilizująco. Nasz zespół otrząsnął się z przewagi warszawian i mecz się wyrównał. Rywale atakowali i oddawali strzały na bramkę, ale należy podkreślić, że dużo pewniej niż w pierwszym kwadransie spisywała się nasza defensywa. „Legioniści” nie mogli już liczyć na prezenty. Ruch również nie rezygnował z ataków. Bliski zdobycia drugiej bramki był znów Stępiński, próbował także Zieńczuk z dystansu. W 40. minucie tylko fenomenalnej paradzie Dusana Kuciaka goście zawdzięczają, że nie stracili drugiej bramki. Po wrzutce Martina Konczkowskiego sprytną główką popisał się Łukasz Surma, ale golkiper Legii efektownie wybił piłkę na róg. Gdyby nie katastrofalny początek meczu, pierwszą połowę można by uznać za w miarę udaną. Niestety w pierwszym kwadransie stołeczny zespół trzykrotnie pokonywał Putnockiego i na przerwę to goście schodzili prowadząc 3:1.

W przewie trener Fornalik zdecydował się na jedną zmianę. Zieńczuka zastąpił Tomasz Podgórski. Na początku drugiej części gra nadal była wyrównana i obie ekipy szukały swoich szans. Najpierw Kuciaka niepokoił Stępiński, a po chwili bliski czwartego trafienia był Prijović. W kolejnej sytuacji napastnik Legii już się nie pomylił płaskim strzałem podwyższając prowadzenie przyjezdnych. Ten gol sprawił, że tempo spotkania mocno spadło. „Niebiescy” próbowali jeszcze coś zdziałać w ofensywie głównie za sprawą Mazka i Stępińskiego, ale „Legioniści” usatysfakcjonowani wysokim prowadzeniem zwarli szyki defensywne i chorzowianie z trudem przedostawali się pod pole karne gości. Trener Fornalik postanowił wzmocnić chorzowski atak wysokim Arturem Lenartowskim, który zastąpił Patryka Lipskiego. W końcówce „Niebiescy” przeważali, ale nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie. Spotkanie, którego losy rozstrzygnięte zostały w pierwszym kwadransie, zakończyło się pewnym zwycięstwem rywali. W środę Ruch zagra z Lechem w Poznaniu w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Kolejna ligowa potyczka to sobotnie starcie z Cracovią.