Aktualności

Trenerski dwugłos

Data dodania: 2015-09-20 18:04:28

Trzy punkty z murawy zgarnęli dziś piłkarze Legii, którzy wygrali pewnie 4:1. Jak spotkanie oceniają szkoleniowcy obu zespołów?

– Dobry mecz, mieliśmy bardzo dobry początek. Wykorzystaliśmy swoje szanse, mieliśmy więcej jakości w grze, graliśmy zespołowo. Również indywidualnie zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. W tamtym roku mieliśmy tu wiele szans do zdobycia gola, ale nie wykorzystaliśmy żadnej. Tym razem byliśmy skuteczniejsi – mówił trener Legii, Henning Berg.

– Nie możemy być zadowoleni z wyniku i z gry,  w szczególności z pierwszych 12. minut. Można powiedzieć, że jeśli chodzi o wynik to mecz się zakończył po 15. minutach – przyznał Waldemar Fornalik. – Zawsze szukam pozytywów w takich spotkaniach. Przy stanie 0:3 z taką drużyną jak Legia potrafiliśmy zacząć grać normalnie w piłkę. Nie zostaliśmy zupełnie zdemolowani, ale zaczęliśmy konstruować akcje. Legia też dalej grała w piłkę. Strzeliliśmy bramkę po ładnej kontrze. Mieliśmy jeszcze przynajmniej dwie sytuacje, po których mógł paść gol kontaktowy. Indywidualnie także można szukać pozytywów. Kilku zawodników w starciu z bardzo dobrymi piłkarzami Legii pokazało się z dobrej strony. Na stratach goli zaważyły indywidualne błędy. Szczególnie ta pierwsza była zupełnie niepotrzebna, można było jej uniknąć. Jako zawodnik nie przeżyłem takiej sytuacji, żeby w 12. minucie przegrywać 0:3. Jako trener również sobie nie przypominam. Trzeba oddać chłopakom, że potrafili, mimo wszystko, pozytywnie zareagować i chcieli grać później w piłkę – zaznaczył szkoleniowiec Ruchu.
 
– Wypada przede wszystkim podziękować kibicom, że mimo niekorzystnego wyniku cały czas nas głośno dopingowali, chcieli nam pomóc do ostatniej minuty. To jest bardzo istotne – dodał Waldemar Fornalik.  
 
 
 
źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni