Aktualności

Fornalik: Płacimy frycowe

Data dodania: 2015-10-02 20:40:03

Po spotkaniu trener „Niebieskich”, Waldemar Fornalik skrytykował pracę sędziego Sebastiana Krasnego, którego decyzje wpłynęły na przebieg spotkania.

– Zdawaliśmy sobie sprawę, jakie mamy problemy, przede wszystkim kadrowe. Drużyna była jednak bardzo zmotywowana. Graliśmy z zespołem, który nie przegrał 10. kolejek, konsolidował się pół wiosny i poczynił mądre wzmocnienia. Jeżeli w takiej sytuacji sędzia puszcza bramkę z ewidentnego spalonego, to mecz jest ustawiony, bo ciężko gonić wynik z drużyną tak głęboko się broniącą. Płacimy frycowe, bo w meczu z Legią błędy popełniał Cichocki, dzisiaj Maciek Urbańczyk. Być może po spotkaniu z Górnikiem ktoś popadł w euforię, że teraz już będziemy tylko wygrywać, ale my jesteśmy zespołem, który potrafi zagrać bardzo dobrze i wygrać, ale potrafi też wypaść nieźle i przegrać. Jestem przybity postawą arbitra i będę to głośno mówił. Dziwię się, że taki sędzia funkcjonuje na poziomie Ekstraklasy – mówił trener chorzowian.

Jedną z dyskusyjnych decyzji była czerwona kartka dla Marka Szyndrowskiego. – Byłem zaskoczony, wydawało mi się, że to był faul z boku boiska, nie wiem czy był tak brutalny, by karać go czerwoną kartką. Obejrzałem statystyki, my faulowaliśmy 8 razy i sędzia wyrzucił dwóch zawodników, a Pogoń faulowała 15 razy i nie dostała żadnej kartki – zauważył szkoleniowiec „Niebieskich”.

Skład Ruchu to mieszanka młodości z doświadczeniem. Czy brakuje zatem zawodników w szczycie kariery? – Zawsze jest problem, jeżeli jest do dyspozycji jeden napastnik, który w ciągu dwóch tygodni rozegrał cztery całe mecze. Mariusz Stępiński jest zawodnikiem, który powinien jeszcze być szkolony, wejść raz na pół meczu, raz na cały. W tej sytuacji, jaka jest musi dźwigać na swoich barkach grę przez całe spotkania. Trudno niezgodzić się z tezą, że w każdej drużynie powinno być kilku zawodników w przedziale wiekowym 23-26 lat. To wiek, w którym piłkarz jest doświadczony, ale jeszcze w szczycie swoich możliwości – przyznał Waldemar Fornalik.

W dobrym humorze po meczu był Czesław Michniewicz. – Jesteśmy zadowoleni z wyniku, strzeliliśmy dwie bramki, nie straciliśmy żadnej, mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, by zdobyć kolejne. Obawialiśmy się tego spotkania. Ruch ostatnio przegrywał, ale długimi momentami grał bardzo dobrze. Tak było i z Legią, i w meczu w Krakowie. Byliśmy bardzo uczuleni na niektóre zagrania chorzowian, przede wszystkim stałe fragmenty. Staraliśmy się w pierwszych minutach nie stracić bramki i to się udało. Zdobyliśmy gola w bardzo ważnym momencie, gdy Ruch przeważał, potem w końcówce udało się zdobyć drugą bramkę. Wychodząc na drugą połowę chcieliśmy zdobyć trzecią, bo zawsze mówię, że 2:0 to niebezpieczny wynik, jedna bramka dużo zmienia. Na szczęście dla nas Ruch nie miał zbyt wielu okazji. W końcówce jeszcze czerwona kartka dla Grodzickiego dała nam więcej miejsca. Żałuję, że gol Walskiego nie został uznany, nie chodzi o rozmiary zwycięstwa, ale o nagrodę dla młodego zawodnika. Gratulacje dla drużyny, podoba mi się to, że nie straciliśmy bramki. Teraz mamy dwa tygodnie na to, by polizać rany i przygotować się do kolejnego meczu – mówił szkoleniowiec Pogoni.

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Kwiecień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1
23456
 • 25. kolejka Nice 1 Ligi: Ruch - Olimpia Grudziądz
  Godzina: 18:00
 • LWJS: Ruch - Górnik Zabrze
  Godzina: 11:00
7
 • CLJ U'17: Ruch - Stilon Gorzów Wielkopolski
  Godzina: 09:00
8
910
 • 23. kolejka Nice 1 Ligi: Ruch - Chojniczanka
  Godzina: 18:00
11
1213
 • LWJS: GKS Katowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
 • CLJ U'17: Stadion Śląski - Ruch
  Godzina: 14:00
 • 26. kolejka Nice 1 Ligi: Górnik Łęczna - Ruch
  Godzina: 19:00
15
1617
 • CLJ U'17: Ruch - Falubaz Zielona Góra
  Godzina: 15:30
18
19
 • 27. kolejka Nice 1 Ligi: Ruch - Pogoń Siedlce
  Godzina: 18:00
20
 • LWJS: Ruch - Rekord Bielsko-Biała
  Godzina: 11:00
 • CLJ U'17: Ruch - Śląsk Wrocław
  Godzina: 14:00
21
22
23
 • 21. kolejka Nice 1 Ligi: Stomil Olsztyn - Ruch
  Godzina: 19:00
24
 • LWJS: ROW Rybnik - Ruch
  Godzina: 17:30
25
2627
 • 28. kolejka Nice 1 Ligi: MIedź Legnica - Ruch
  Godzina: 20:00
28
29
30 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni