„Niebiescy” zagrali na jubileuszu Orła Białego

Data dodania: 2015-10-07 16:16:16

Drużyna Ruchu uświetniła jubileusz 95-lecia działalności Klubu Sportowego Orzeł Biały Brzeziny Śląskie. W towarzyskim meczu chorzowianie wygrali 5:0.

Spotkanie poprzedziły jubileuszowe uroczystości. Nasi piłkarze otrzymali pamiątkowy puchar oraz specjalne proporczyki i znaczki. W imieniu Ruchu Jubilatowi upominek wręczył wiceprezes Mirosław Mosór.

Po części oficjalnej przyszedł czas na grę. Trener Waldemar Fornalik na pierwszą połowę wystawił silną jedenastkę m.in. z Matusem Putnockim, Martinem Konczkowskim, Łukaszem Surmą czy Markiem Zieńczukiem. Sprawdzany był również 19-letni ukraiński obrońca Stanisław Sztanenko, który od jakiegoś czasu trenuje z zespołem. Od pierwszego gwizdka „Niebiescy” zdecydowanie przejęli inicjatywę. Nasi piłkarze co chwilę gościli w polu karnym rywali, jednak na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na stadionie w Brzezinach musieli czekać do 16. minuty. W polu karnym faulowany był Michał Szewczyk i sędzia wskazał na „wapno”. Pewnym strzałem „jedenastkę” wykorzystał Tomasz Podgórski. Po chwili było już 2:0 dla chorzowian, kiedy pięknym technicznym strzałem bramkarza rywali przelobował Kamil Włodyka. Po kolejnych pięciu minutach na 3:0 podwyższył Szewczyk. Było to najładniejsze trafienie meczu. Z prawej strony dośrodkował Konczkowski, a „Szewa” kapitalnie złożył się do strzału i pięknymi nożycami zdobył trzecią bramkę.

W przerwie szkoleniowiec „Niebieskich” dokonał siedmiu zmian. Na boisku pojawili się m.in. Dominik Cheba czy Michał Rzuchowski. Po upływie ośmiu minut drugiej połowy weszli także Konrad Gilewicz, Konrad Korczyński i Adrian Lesik. Przewaga Ruchu w dalszym ciągu nie podlegała dyskusji. W 41. minucie sytuację sam na sam pewnie wykorzystał wprowadzony chwilę wcześniej Korczyński. O odpowiednią otoczkę spotkania zadbali także licznie zgormadzeni kibice. Były jubileuszowe transparenty i meczowa oprawa.

A na boisku wciąż dominował Ruch. Rywale występujący w klasie okręgowej próbowali przedzierać się pod bramkę chorzowian, ale trudno było o klarowne sytuacje. Sześć minut przed końcem wynik na 5:0 dla naszego zespołu ustalił Rafał Grodzicki.

Orzeł Biały Brzeziny Śląskie – Ruch Chorzów 0:5 (0:3)

0:1 Tomasz Podgórski z karnego, 16 min.
0:2 Kamil Włodyka, 20 min
0:3 Michał Szewczyk, 25 min.
0:4 Konrad Korczyński, 41 min.
0:5 Rafał Grodzicki, 54 min.

Orzeł (wyjściowy skład):  Stasiczek – Piątek, Krzemień, Polak, Bartkiewicz, Sobota – Ogiołda, Smakowski, Bałkowski, Kupiec – Benjamin; trener: Krzysztof Wiernik.
Rezerwowi: Kleinert, Sówka, Radwański, Dudziak, Duda, Sobota, Niewolik, Stańczyk, Kordys.

Ruch: Putnocky (31 Skaba) – Konczkowski (31 D. Cheba), Cichocki (31 Grodzicki), Koj (31 Szyndrowski), Sztanenko – Surma (31 Urbańczyk), Iwański (31 Rzuchowski) – Podgórski (39 Korczyński), Włodyka (39 Lesik), Zieńczuk (31 Gigołajew) – Szewczyk (39 Gilewicz); trener: Waldemar Fornalik.