Aktualności

Fornalik: Cieszy duża dyscyplina taktyczna

Data dodania: 2015-10-17 20:33:31

Pomimo dużej liczby młodych zawodników w składzie i wielu problemów kadrowych, „Niebiescy” wykazali się dużą dyscypliną taktyczną, z czego zadowolony był szkoleniowiec chorzowian, Waldemar Fornalik.

– Przed spotkaniem mieliśmy naprawdę wiele problemów, przede wszystkim zdrowotnych, przywiozłem do Poznania trzech nominalnych obrońców. Marek Zieńczuk zagrał na lewej obronie pierwszy raz od czasów gry w Wiśle Kraków i dobrze się wywiązał z tej roli. Jeżeli chodzi o sam mecz, jesteśmy zespołem, który cały czas zbiera doświadczenia, widzieliśmy ilu młodych zawodników było w składzie. Cieszy duża dyscyplina taktyczna, bo tylko taką dyscypliną mogliśmy tu ugrać punkt. Szczególnie w pierwszej połowie gra defensywna całego zespołu była na wysokim poziomie. Lech jednak ma swoje atuty, wartościowych zawodników, trudno grać tak przez całe spotkanie, by nie popełnić błędu. Te błędy się zdarzyły, ale zawodnicy włożyli w ten mecz dużo serca, zaangażowania, co powinno być normą. Wywozimy tylko jeden i aż jeden punkt, bo przy naszej sytuacji można było powiedzieć, że czujemy niedosyt, natomiast widzieliśmy, że Lech też miał swoje okazje, więc nie będziemy mówili, że jest to wielki niedosyt. Szanujemy ten punkt – przyznał trener Ruchu.

Szkoleniowiec „Niebieskich” odniósł się też do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym Lecha. – Wydaje mi się, że w pierwszej połowie Trałka zagarnął w polu karnym piłkę rękami, nie chcę definitywnie osądzać, ale była to bardzo kontrowersyjna sytuacja – przyznał Waldemar Fornalik.

 

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Paweł Jaskółka/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni