Aktualności

Zawsze dawałem z siebie wszystko

Data dodania: 2015-10-23 21:22:06

500. występ w ekstraklasie Łukasz Surma uhonorował zwycięstwem i bardzo dobrą grą, udowadniając tym samym, dlaczego jest żywą legendą polskiej piłki.

– Grałem w tym meczu, tak jak w pozostałych, dałem z siebie 100%. Były różne spotkania, bardzo dobre przeplatały się z gorszymi, ale zawsze dawałem z siebie wszystko. Tak samo było dzisiaj, cieszę się, że wygraliśmy bardzo ciężki mecz, choć mógł on się zakończyć wcześniej, bo Mariusz mówi, że był karny na 2:0 i ja mu wierzę. Mogliśmy strzelić karnego wcześniej i byłoby po meczu – przyznał pomocnik „Niebieskich”.

Kibice domagali się, aby to dzisiejszy Jubilat podszedł do wykonywania rzutu karnego. – To było ustalone przed meczem i takich rzeczy się po prostu nie zmienia, bo spotkanie różnie się może potem ułożyć. Już przed rozpoczęciem mówiłem, że nieważna jest moja „pięćsetka”, a to, żebyśmy zdobyli trzy punkty – mówił.

Czy Ruch wraca na właściwe tory? – Po tych trzech porażkach, musieliśmy sobie powiedzieć w szatni, jak powinniśmy grać, że musimy być zdeterminowani od pierwszych do ostatnich minut, tak było już w Poznaniu, ale nie udało się tam wygrać. Przed tym meczem mówiliśmy, że musimy dziś odrobić to, co tam straciliśmy. Liga jest, jaka jest. Często są wahania formy, musimy się tego wystrzegać – zaznaczył.

Komu pomocnik Ruchu dedykuje zwycięstwo w 500. meczu? – Już powiedziałem, że moją pasję, którą jest piłka nożna mogę realizować dzięki spokojnej głowie. Mam wspaniałą żonę i dzieci. To im dedykuję to zwycięstwo – podkreślił.

Pomocnik chorzowian odniósł się też do dwóch żółtych kartek, jakie otrzymał kapitan zespołu, Rafał Grodzicki. – To wynika z jego charakteru, z tego jak chce tutaj grać i walczyć. Oby więcej takich zawodników – mówił Łukasz Surma.

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Mateusza Michalika
21
22
2324252627
 • 2. kolejka 2 Liga: Ruch Chorzów - Radomiak Radom
  Godzina: 18:00
28
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni