Aktualności

Zieńczuk: Stanęliśmy na wysokości zadania

Data dodania: 2015-10-30 22:53:57

– Z kolejnego wyjazdu przywozimy punkt. Trzeba go szanować i cieszyć się z niego, bo było to ciężkie spotkanie – mówił po końcowym gwizdku meczu z Wisłą Marek Zieńczuk.

Zespołem przeważającym w dzisiejszym starciu byli bez wątpienia krakowianie. Jednak „Niebiescy” zagrali bardzo konsekwentnie w defensywie. Za swoje zaangażowanie i trud z pewnością zasłużyli na jeden punkt. – Stroną przeważającą w tym meczu była Wisła, to było widać. My wypracowujemy styl i on przynosi nam w ostatnim czasie punkty. Myślę, że był to bardzo trudny rywal. W Wiśle wciąż grają piłkarze o dużych  umiejętnościach. Nastawiliśmy się na taką grę i coraz lepiej nam to wychodzi. Tracimy mało bramek, dajemy z siebie wszystko w defensywie. Musimy jeszcze popracować nad kontratakami. Powinniśmy częściej zagrażać bramce przeciwnika i stwarzać więcej dogodnych sytuacji. Trudny teren, ale z kolejnego wyjazdu przywozimy punkt. Trzeba go szanować i cieszyć się z niego, bo było to ciężkie spotkanie, które kosztowało nas sporo zdrowia. Uważam, że wszyscy stanęliśmy na wysokości zadania – stwierdził Marek Zieńczuk.

Po 14. rozegranych spotkaniach Ruch ma na koncie 18 punktów. O kolejne „Niebiescy” powalczą za tydzień z Lechią Gdańsk przy Cichej. – Teraz będziemy już myśleć o meczu z Lechią. Fajnie by było z wyjazdów przywozić remisy, a u siebie, mając atut własnego boiska, wygrywać. Ta sytuacja byłaby bardzo komfortowa. Wszystkie spotkania są ciężkie, nie ma w lidze łatwych przeciwników. Z tymi teoretycznie nieco łatwiejszymi gra się bardzo ciężko. Czasami tylko dyspozycja w dniu meczu decyduje o tym, kto wygrywa – mówił „Zieniu”.

 

 

Robert Kasperczyk
Tomasz Ferens

źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni