Surma: Zimna woda i dalsza praca

Data dodania: 2015-11-07 21:39:53

Jak przystało na tak doświadczonego gracza, Łukasz Surma spokojnie podchodzi do wygranej z Lechią i podkreśla, że przed „Niebieskimi” jeszcze dużo pracy.

Przy wyniku 3:0 wydawało się, że jest już po meczu, ale „Niebiescy” w drugiej połowie stracili dwa gole i końcówka była bardzo nerwowa. – Mecz stał się trudny od pierwszej straconej bramki. Jeśli wychodzimy do kontry, to musimy już podejść większą liczbą zawodników tak, żeby uniknąć rekontry. My podeszliśmy tylko dwoma, czy trzema i stąd mecz przestał układać się po naszej myśli i zaczęły się nerwy. Trzeba też powiedzieć, że Lechia ma zawodników o dużej jakości, którzy z niejednego pieca chleb jedli. Mówiliśmy w szatni, że wynik 3:0 nie kończy tego meczu, Lechia się długo utrzymywała przy piłce i mogła w każdej chwili nam zagrozić. My jednak graliśmy bardzo mądrze w pierwszej połowie, przede wszystkim szczelnie w defensywie, ale wyprowadzaliśmy też zabójcze kontry i potrafiliśmy wymienić kilka podań w środku pola, a dodatkowo graliśmy różnorodnie – analizował spotkanie pomocnik chorzowian.

Zwycięstwo wprowadzi dużo spokoju przed przerwą reprezentacyjną. – Zakładaliśmy sobie, by na koniec rundy zdobyć trzy punkty. Na razie nie powinniśmy patrzeć na miejsce w tabeli, tylko zbierać jak najwięcej punktów, bo nie chcielibyśmy powtórki z zeszłego sezonu. Podejdźmy jednak do tego spokojnie, już mieliśmy wzlot na początku rundy, potem przyszedł dołek, także przyda nam się dużo zimnej wody na głowę i dalsza praca – podkreślił Łukasz Surma.