Rezerwy kończą rok remisem

Data dodania: 2015-11-14 12:26:02

Druga drużyna Ruchu zremisowała 1:1 z Rekordem Bielsko-Biała. Bramkę dla chorzowian zdobył Adam Setla

W składzie chorzowian zadebiutował reprezentatnt Polski do lat 17, Kamil Grabara, który zajął miejsce między słupkami bramki Ruchu. W wyjściowej jedenastce znalazło się też miejsce dla trzech zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną. Są to Michał Szal, Michał Rzuchowski i Adam Setla.

Początek spotkania był wyrównany. Żadna z drużyn nie chciała zbytnio się odkryć i nie mieliśmy przez to lepszych okazji do zdobycia bramki. Pierwsza nadarzyła się w 15. minucie i od razu została wykorzystana. Przed polem karnym piłkę otrzymał Adam Setla i płaskim, precyzyjnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans bramkarzowi Rekordu. „Niebiescy” dość szybko wyszli więc na prowadzenie i zmusili tym samym gości do odważniejszego zaatakowania, a sami mogli ustawić się głębiej i czekać na okazje do kontrataków, co mogło przynieść efekt w 35. minucie. Setla postanowił indywidualnie zakończyć atak, ale uderzył tylko w boczną siatkę. Do przerwy wynik się nie zmienił i na drugą połowę podopieczni Mateusza Soboty wychodzili z jednobramkową zaliczką.

Drugie 45 minut od mocnego uderzenia zaczęli goście. Z prawej strony tuż obok słupka uderzył Mieczysław Sikora. Było to pierwsze ostzreżenie, Rekord zaczął grać wysokim pressingiem, co sprawiało sporo problemów „Niebieskim”. W 57. minucie padł gol wyrównujący. Do dośrodkowania z rzutu rożnego doszedł Mateusz Kubica i umieścił piłkę w siatce. Podopieczni Wojciecha Gumoli chcieli pójść za ciosem i wciąż to oni byli stroną przeważającą. Gospodarze nie składali jednak broni, próbowali opanować sytuację na boisku i wyprowadzić kontrę. W 70. minucie powinno być 2:1 dla gości. W sytuacji sam na sam górą był debiutujący w bramce Ruchu Kamil Grabara, który interweniował na tyle pechowo, że odbita od napastnika piłka zmierzała znów w stronę bramki, ale ostatecznie przeszła tuż obok słupka. W 84. minucie najlepszą sytuację w drugiej połowie mieli „Niebiescy”. Prostopadłe podanie za plecy obrońców w polu karnym otrzymał Konrad Korczyński, ale uderzył tuż obok bramki. Pięć minut później do siatki rywala trafił Michał Rzuchowski, ale sędzia odgwizdał spalonego. W doliczonym czasie gry piłkę meczową mieli goście. W polu karnym Grabarę minął Łukasz Szędzielarz i gdy już wydawało się, że pewnie skieruje piłkę do pustej bramki, w ostatniej chwili ofiarną interwencją popisał się Mikołaj Kawecki, ratując „Niebieskich” przed porażką. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, „Niebiescy” podzielili się punktami z liderem.

Ruch II Chorzów – Rekord Bielsko-Biała 1:1 (1:0)

1:0 Adam Setla, 15 min.
1:1 Mateusz Kubica, 57 min.

Ruch: Grabara – Kawecki, Szal, Spychaj, Żmuda – Rzuchowski, Lesik – Korczyński, Gilewicz (90 K. Bobryk), Krakowski (67 D. Cheba) – Setla (81 Żyłka); trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowi: Borecki, Szczygieł.

Rekord: Żerdka – Maślorz, Rucki, Bojdys, Waliczek – Wasiluk (46 Profic), Szędzielarz – Sikora (63 Gaudyn), Szymański, Sobik (77 Nagi) – Kubica (85 Małyjurek); trener: Wojciech Gumola.
Rezerwowi: Góra, Woźniak, Olszowski.

Sędziował: Łukasz Sowada (Opole).