„Nie graliśmy tak źle, żeby przegrać 0:3”

Data dodania: 2015-11-27 23:03:46

Trener „Niebieskich”, Waldemar Fornalik, po meczu stwierdził, że wynik nie do końca odzwierciedla boiskowe wydarzenia, a jego zespół nie zasłużył na tak wysoką porażkę.

– Dla kibiców to był interesujący mecz, dla nas trochę mniej. Moim zdaniem nie graliśmy aż tak źle, żeby przegrać 0:3, stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką Piasta. Popełniliśmy jednak proste błędy, które ten mecz ustawiły. Nie będę tłumaczył się brakiem jednego czy drugiego zawodnika. To, co zaprezentowaliśmy to za mało na Piasta, stąd ta porażka, w mojej ocenie trochę za wysoka – podkreślił.

Dużym osłabieniem był dziś brak Patryka Lipskiego. – Ciężko ocenić, jaki wpływ miała na naszą grę jego nieobecność. Podobno uczestniczył w tym sezonie w 16. akcjach bramkowych, więc niech to będzie odpowiedzią. Były 3, 4 akcje, po których mogliśmy strzelić bramkę przy lepszym ostatnim podaniu. Piast był jednak zdecydowanie skuteczniejszy i punkty zostają w Gliwicach – mówił trener chorzowian.

Lipę” zastąpił dziś Roland Gigołajew, co było dosyć zaskakującym posunięciem. – Grał już w środku pomocy w meczu z Cracovią, również w Rosji przed przyjściem do Ruchu grał w tym ustawieniu, więc to nie była żadna nowość. Roland był po dłuższej przerwie i być może stąd ta jego słabsza dyspozycja, ale to nie on przegrał mecz – zaznaczył Waldemar Fornalik.

Krótko mecz skomentował trener Piasta, Radoslav Latal. – Jestem zadowolony z tego, że udało się zagrać na zero z tyłu. Pierwsze 20 minut nie było w naszym wykonaniu dobre, traciliśmy piłki w środku. Po pierwszej bramce zaczęliśmy grać z piłką do boku i dośrodkowywać, co przyniosło efekt. Coraz lepiej prezentowali się Barisić z Nesporem. W przerwie uczulałem, żebyśmy nie stracili bramki. Od 70. minuty już wiedziałem, że wygramy ten mecz – skomentował spotkanie Radoslav Latal.