Remis po karnych

Data dodania: 2015-12-05 17:13:05

Nie udało się po raz kolejny podbić Bielska. Ruch zremisował z Podbeskidziem 1:1, a o wyniku zadecydowały rzuty karne.

Waldemar Fornalik nieco zaskoczył, wymieniając całą lewą flankę. Na boku obrony zamiast Michała Koja mecz rozpoczął powracający po kontuzji Paweł Oleksy, zaś przed nim w pomocy miejsce, na którym zazwyczaj występuje Marek Zieńczuk zajął Tomasz Podgórski. Mające spore problemy kadrowe Podbeskidzie w porównaniu do meczu z Cracovią zmieniło w pierwszym składzie dwóch graczy. Na stoperze miejsce Gracjana Horoszkiewicza zajął Celstine Lazarus, zaś w środku pomocy wykluczonego za nadmiar żółtych kartek Adama Deję zastąpił Dariusz Kołodziej. Tuż przed meczem doszło do kolejnej zmiany i Adama Mójtę zastąpił Frank Adu.

„Niebiescy” zaczęli od ataku pozycyjnego, próbowali narzucić rywalowi swój styl gry, ustawiając się dosyć ofensywnie. Gospodarze nie wychodzili wysokim pressingiem, przyjmowali rywala na własnej połowie i czekać na okazję do szybkiego kontrataku. W 13. minucie po dobrym przerzucie na lewym skrzydle znalazł się Jakub Kowalski. Były pomocnik Ruchu minął Konczkowskiego, który próbował ratować sytuację wślizgiem, ale był spóźniony i faulował „Kowala” w polu karnym. Sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Dariusz Kołodziej. Aktywny w szeregach „Niebieskich” był Tomasz Podgórski. W 17. minucie zwodem minął obrońcę i wypracował sobie pozycję do strzału, jednak uderzył obok bramki. „Górale” zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce, a podopieczni Waldemara Fornalika mieli problemy z przeprowadzeniem jakiegoś groźnego ataku. Z czasem gra przenosiła się pod pole karne Podbeskidzia, które jednak było dobrze ustawione w obronie i nie pozwalało chorzowianom na wiele. W 28. minucie fantastyczną indywidualną akcję przeprowadził Kamil Mazek, który minął kilku obrońców i płasko dośrodkował piłkę w pole karne, ale tam znów górą była defensywa gospodarzy. Drużyna z Cichej atakowała, ale nie było łatwo o sytuacje, gdyż rywal ograniczał się niemal tylko do obrony i wybijania piłek, ustawiony był bardzo głęboko, a chorzowianie nie mogli znaleźć skutecznego sposobu na sforsowanie zasieków defensywnych gospodarzy. W miarę szybko strzelona bramka była dla nich wymarzonym scenariuszem, wszystkie swoje siły mogli skupić na zachowaniu czystego konta. Do przerwy im się to udało i prowadzili z „Niebieskimi” 1:0.

Druga część gry zaczęła się tak, jak skończyła się pierwsza, czyli od ataków „Niebieskich”. Gospodarze nie zmienili stylu gry i przyjmowali ataki podopiecznych Waldemara Fornalika na własnej połowie. Jednak to oni stworzyli pierwszą dobrą sytuację do zdobycia gola. Z dystansu uderzał Adu Kwame, ale efektowną interwencją popisał się Matus Putnocky. Chorzowianie odpowiedzieli w 58. minucie. Wprost na głowę Mariusza Stępińskiego dośrodkował Łukasz Surma, ale uderzenie głową obronił Emilijus Zubas. Minuty mijały, a obraz gry wciąż się nie zmieniał. Ruch utrzymywał się przy piłce i cały czas próbował konstruować ataki pozycyjne, ale te rozbijała szczelna obrona gospodarzy. W 65. minucie udało się jednak w końcu przedrzeć w pole karne rywala, gdzie faulowany był Maciej Iwański. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Mariusz Stępiński i bez problemu pokonał bramkarza Podbeskidzia, wyrównując stan rywalizacji. Dzięki temu trafieniu spotkanie zrobiło się nieco bardziej otwarte. „Górale” zaczęli częściej wychodzić z atakami, przez co ekipa z Cichej miała kilka szans do przeprowadzenia szybkiego ataku, ale uważniejsza musiała być też jej obrona. „Niebiescy” przez większość meczu mieli piłkę przy nodze, więc to gospodarze, którzy musieli za nią biegać byli bardziej zmęczeni w końcówce. Spróbowali jednak przycisnąć podopiecznych Waldemara Fornalika. W 86. minucie strzałem z dystansu chcieli zaskoczyć Putnockiego, ale bramkarz chorzowian nie dał się pokonać. Chwilę później odpowiedzieli „Niebiescy”. Z rzutu rożnego dośrodkował Patryk Lipski, a do strzału głową doszedł Paweł Oleksy, ale Zubas sparował piłkę na kolejny korner. Później z dystansu uderzał Mazek, ale futbolówka poszybowała wysoko nad bramką.

Do końca wynik się nie zmienił. Po dwóch rzutach karnych zespoły podzieliły się punktami.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów 1:1 (1:0)

1:0 Dariusz Kołodziej z karnego, 14 min.
1:1 Mariusz Stępiński z karnego, 65 min.

Podbeskidzie: Zubas – Pazio, Nowak, Lazarus, Adu Kwame – Kowalski (70 Jonkisz), Kołodziej, Możdżeń, Kato – Demjan, Szczepaniak; trener: Robert Podoliński.
Rezerwowi: Kaczmarek, Mójta, Horoszkiewicz, Zakrzewski, Hiszpański, Bartlewski.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Oleksy – Surma, Iwański – Mazek, Lipski, Podgórski (59 Zieńczuk) – Stępiński (81 Efir); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Koj, Szyndrowski, Lenartowski, Gigołajew.

Żółte kartki: Pazio – Zieńczuk.