Aktualności

Nie tak wyobrażaliśmy sobie ten mecz…

Data dodania: 2015-12-11 23:02:39

– Chcieliśmy podziękować kibicom za doping tej jesieni dobrą grą i punktami. Niestety nie udało nam się, przegraliśmy z kretesem. Decydującym momentem była strata bramkarza i rzut karny – mówił po porażce z Jagiellonią trener Ruchu Waldemar Fornalik.

– Nie jest to jeszcze pora na podsumowania, ale nie tak wyobrażaliśmy sobie ten ostatni mecz przy Cichej. Chcieliśmy podziękować kibicom za doping tej jesieni dobrą grą i punktami. Niestety nie udało nam się, przegraliśmy z kretesem. Decydującym momentem była strata bramkarza i rzut karny. To spowodowało, że nie byliśmy w stanie w drugiej połowie wybronić się przed bramkami, które straciliśmy – mówił po końcowym gwizdku Waldemar Fornalik, który nie miał pretensji do Matusa Putnockiego. – Zrobił co mógł, by zapobiec utracie bramki. To są dynamiczne sytuacje i ciężko oceniać czy popełnił błąd, czy nie – stwierdził szkoleniowiec Ruchu.

– Razem cieszymy się po wygranej i razem będziemy przeżywać porażki, to jest oczywiste. Przeanalizujemy ten mecz szczegółowo, żeby do następnego podejść z pełną świadomością, gdzie popełniliśmy błędy i co musimy zrobić, aby w następnym było lepiej – dodał.
 
Jagiellonia po raz pierwszy wygrała w Chorzowie w meczu ekstraklasy. Była to także przełomowa wygrana dla trenera białostoczan, Michała Probierza. – Zawsze tu przegrywałem, zarówno jako piłkarz, jak i trener. Nic nie może wiecznie trwać. Cieszę się, że wygraliśmy i przełamaliśmy ten stadion. Bardzo dobrze rozpoczęliśmy to spotkanie, realizowaliśmy to, co sobie założyliśmy. Na początku nie dograliśmy sobie parę razy piłki, Ruch stworzył sobie jedną sytuację, która była bardzo groźna. Gdyby otworzył wynik, byłoby nam bardzo ciężko. Zdobyta w końcówce bramka była dla nas bardzo ważna, padła po ćwiczonej przez nas akcji, później padły kolejne. Nic tylko się cieszyć, zrobiliśmy kolejny krok. Zbliżyliśmy się w tabeli do Ruchu i innych drużyn, które były przed nami. Chcemy wygrać zaległy mecz i dostać się do ósemki, przezimować tam i później spokojnie przygotowywać się do kolejnej rundy – mówił na konferencji zadowolony Michał Probierz.
 
 
 
 
 

 

źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni