Zwycięskie zakończenie roku!

Data dodania: 2015-12-19 15:08:39

W znakomitych nastrojach piłkarze Ruchu udadzą się na zimową przerwę! „Niebiescy” pokonali na wyjeździe Termalicę Nieciecza 1:0 po fantastycznej bramce Kamila Mazka!

Trener Waldemar Fornalik dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do ostatniego meczu. Parę stoperów z Rafałem Grodzickim stworzył Michał Koj, na lewej obronie spotkanie zaczął Marek Szyndrowski, a na prawym skrzydle zameldował się Tomasz Podgórski. Ostatnia ze zmian była wymuszona, za czerwoną kartkę pauzował Matus Putnocky, więc między słupkami stanął Wojciech Skaba.

„Niebiescy” rozpoczęli od ataku pozycyjnego. Chcieli narzucić rywalowi swoje warunki, dłużej utrzymywali się przy piłce. Aktywny był Patryk Lipski, który efektownie uwalniał się spod opieki obrońców w środku pola. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje bramkowe i po dziesięciu minutach do głosu doszli gospodarze, którzy wywalczyli sobie kilka stałych fragmentów gry w pobliżu bramki Skaby, ale obrona chorzowian była czujna i nie dopuściła do zagrożenia. W poczynaniach obu zespołów było dużo chaosu, żaden nie potrafił opanować sytuacji, przez co gra była szarpana. Wśród podopiecznych Waldemara Fornalika wyróżnić można było Kamila Mazka, który nie bał się brać na siebie odpowiedzialności i indywidualnymi rajdami nękał obronę rywala. W 29. minucie po składnej akcji ekipy z Cichej z dystansu uderzał Maciej Iwański, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Podobnej próby później podjął się Tomasz Foszmańczyk, ale jemu również zabrakło precyzji. Do przerwy wynik się nie zmienił, żadnej ze stron nie udało się osiągnąć przewagi i mieliśmy zasłużony remis.

Tuż po zmianie stron groźną akcję przeprowadziła Termalica. Uderzeniem zakończył ją Foszmańczyk, ale było ono niecelne. Chwilę później doszło do niezwykle kuriozalnej sytuacji. Najpierw w polu karnym piłki nie opanował bramkarz gospodarzy, Andrzej Witan. Ratując sytuację golkiper beniaminka wybił zmierzającą do siatki futbolówkę, samemu pechowo lądując przy okazji na słupku. Ostatecznie jednak opanował sytuację i skończyło się tylko na śmiechu na trybunach. Chwilę później piłka znalazła drogę do siatki. Dawid Plizga pokonał Skabę, ale sędzia odgwizdał spalonego i nie uznał trafienia. „Słoniki” przeważały w drugiej części gry, ale w 61. minucie „Niebiescy” wyprowadzili zabójczą kontrę. Podgórski podał do Iwańskiego, który z pierwszej piłki odegrał Mazkowi. Ten po raz kolejny wziął ciężar gry na siebie, zszedł do środka boiska i pięknym strzałem z około 20 metrów pokonał bezradnego Witana, wyprowadzając chorzowian na prowadzenie. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat, spychając podopiecznych Waldemara Fornalika do głębokiej defensywy. Jednak to stwarzało kolejne okazje do kontry dla gości. W 69. minucie po pięknym ataku o mały włos, a do piłki w polu karnym doszedł by Lipski. Skończyło się tylko na rzucie rożnym. W defensywie „Niebiescy” przeżywali ciężkie chwile, gdyż musieli radzić sobie z ciągłymi atakami rywala. Udawało się to robić skutecznie, ale kilka razy obrońcy Ruchu ofiarnymi interwencjami musieli ratować sytuację. Po kilku minutach naporu Termaliki drużyna z Cichej powoli uspokajała grę, ale po chwili „Słoniki” znów stworzyły sobie dogodną okazję do wyrównania. Po raz kolejny jednak nie udało im się znaleźć sposobu na waleczną obronę Ruchu. W momentach, w których „Niebieskim” zależało na utrzymaniu posiadania piłki bezcenny jak zwykle był Łukasz Surma, który znakomicie się zastawiał, wymuszając faule. Na koniec podopieczni Piotra Mandrysza przeprowadzili ostatni szturm na bramkę Skaby, ale nie udało im się stworzyć już zagrożenia. „Niebiescy” pokonali Termalicę i zakończyli rok zdobyciem trzech punktów po bardzo ciężkim boju.

Termalica Nieciecza – Ruch Chorzów 0:1 (0:0)

0:1 Kamil Mazek, 61 min.

Termalica: Witan – Ziajka, Sołdecki, Markowski, Wróbel (46 Jarecki) – Kupczak, Pleva – Plizga, Foszmańczyk (64 Koval), Biskup (73 Smuczyński) – Kędziora; trener: Piotr Mandrysz.
Rezerwowi: Olszewski, Kaczmarczyk, Drozdowicz, Juhar.

Ruch: Skaba – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Szyndrowski (77 Oleksy) – Surma, Iwański – Mazek, Lipski, Podgórski (88 Zieńczuk) – Stępiński (83 Efir); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Lech, Cichocki, Trojak, Włodyka.

Żółte kartki: Ziajka, Pleva, Markowski – Szyndrowski, Podgórski.
Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).