Aktualności

Fornalik: Nikt nie kalkulował

Data dodania: 2015-12-19 17:53:27

Zdaniem szkoleniowca „Niebieskich” kluczem do zwycięstwa w pojedynku z Termalicą była niezwykle ambitna, waleczna postawa całego zespołu.

– To dla nas bardzo ważne trzy punkty. Punkty, na które ciężko zapracowaliśmy. Można powiedzieć, że mieliśmy trochę szczęścia, ale wygraliśmy dzięki dobrej akcji i wspaniałemu uderzeniu Mazka, oraz ambitnej postawie całego zespołu. Nikt nie kalkulował, wszyscy dali z siebie wszystko. Termalica zagrała dobre spotkanie, tym bardziej cieszymy się z punktów. Święta drużyna, my i ludzie związani z klubem spędzą w dobrych nastrojach – krótko skomentował mecz trener Waldemar Fornalik.

Szkoleniowiec gospodarzy, Piotr Mandrysz, zwrócił uwagę na fakt, że chorzowianie po raz kolejny zdobyli przeciwko jego zespołowi bramkę po pięknym uderzeniu z dystansu. – Łatwo się mówi coś po wygranych, trudniej po przeganej, w szczególności takiej jak dziś. Mamy problem, brakuje nam szczęścia, przeciwnik natomiast po raz drugi tej jesieni załatwił nas pięknym strzałem. W sierpniu Patryk Lipski, teraz Kamil Mazek. Bardzo parliśmy do przodu, próbowalismy odwrócić losy spotkania, ale jak już znaleźliśmy się w dobrej sytuacji, brakowało wykończenia lub obrońcy Ruchu wybijali piłkę. Za wrażenia artystyczne nie przyznaje się punktów. Graliśmy trudny mecz w środku tygodnia, dzisiaj również nie było to łatwe spotkanie, ale mimo wszystko dominowaliśmy. Szkoda, że z tej dominacji nie zrodził się żaden gol, bo myślę, że remis byłby sprawiedliwym wynikiem. Gratuluję trenerowi Fornalikowi zwycięstwa, a moim piłkarzom dziękuję za całą rundę. Niedosyt jest, bo mogliśmy mieć więcej punktów, ale tak to jest. Na mecz wychodzą dwie drużyny, a zwyciężyć może tylko jedna. Na Święta udajemy się w nienajlepszych nastrojach, ale za całą rundę chłopcom należą się słowa uznania, bez względu na dzisiejszy wynik – zaznaczył Piotr Mandrysz.

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni