Aktualności

Spokojne święta

Data dodania: 2015-12-19 17:54:56

Czekał, czekał i się doczekał! Kamil Mazek zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Ruchu. O tyle ważną, że dającą „Niebieskim” zwycięstwo w spotkaniu z Termaliką.

– Jestem bardzo zadowolony. Zeszło ze mnie pewne ciśnienie, bo długo nie mogłem strzelić tej pierwszej bramki. Gol cieszy tym bardziej, że dał nam dzisiaj zwycięstwo – nie kryje radości Kamil Mazek, 230. zawodnik Ruchu w historii, który strzelił bramkę dla „Niebieskich” w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Po zdobytej bramce chorzowianie cofnęli się, broniąc korzystnego wyniku. Kilka razy poważnie zakotłowało się pod bramką Ruchu, ale ostatecznie nasza defensywa zakończyła mecz z czystym kontem. – Na pewno nasza gra po strzelonej bramce nie wyglądała tak, jak byśmy chcieli. Trochę za bardzo się cofnęliśmy. Termalica miała sporo okazji do wyrównania. Na szczęście wyszliśmy z tego obronną ręką – mówi „Mazi”.

Piłkarze i trenerzy Ruchu udadzą się teraz na zasłużone urlopy. „Niebiescy” sprawili sobie i fanom piękny świąteczny prezent. – Rok kończymy ze sporym dorobkiem punktowym, jesteśmy wysoko w tabeli – to bardzo cieszy. Będziemy mieli spokojne święta, ale już 7 stycznia zaczynamy przygotowania do drugiej części sezonu. Na pewno będziemy walczyć o pozostanie w górnej ósemce – podkreśla Kamil Mazek


Za chwilę piłka zatrzepocze w siatce Termaliki. Ten strzał zapewnił „Niebieskim” cenne zwycięstwo. 

 

Robert Kasperczyk
Tomasz Ferens

źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni