Aktualności

Pokazaliśmy mądrość

Data dodania: 2016-01-13 17:55:36

Pierwszego gola dla Ruchu w 2016 r. zdobył Patryk Lipski, który popisał się dziś bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego. Czy zwycięstwo w pierwszym sparingu cieszy pomocnika Ruchu?

– Bardzo nas cieszy to zwycięstwo, bo w ostatnich latach różnie bywało z tymi wynikami w sparingach. Czasami te pierwsze mecze nam nie wychodziły. Musimy przyzwyczaić się do zwyciężania, bo nawet w sparingach wynik jest ważny. Musimy podtrzymać tę dobrą formę z początku sezonu i dobrze przygotować się do kolejnej rundy – analizował „Lipa”, który nie narzeka na obciążenia treningowe. – Myślę, że są one duże, ale wtedy powinna wychodzić nasza mądrość boiskowa, żeby długo utrzymywać się przy piłce. Uważam, że dzisiaj to pokazaliśmy – dodał pomocnik „Niebieskich”.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika pokazali dziś, że potrafią długo budować atak pozycyjny i dzięki temu stwarzać groźne sytuacje. – Na razie nie mamy ćwiczeń typowo taktycznych, w których trenujemy zachowania na boisku, tylko bardziej skupiamy się na przygotowaniu motorycznym. Myślę, że nie zapomnieliśmy jak się gra w piłkę i w tych sparingach trzeba to pokazywać. Szybkie przejście z obrony do ataku po przechwycie piłki jest bardzo ważne i dzisiaj było kilka takich akcji z naszej strony – stwierdził Patryk Lipski, który nie podjął się oceny dzisiejszego rywala. – Myślę, że w pierwszej części, w której grałem nie daliśmy przeciwnikowi szansy na pokazanie się i o to chodzi. Staraliśmy się utrudniać im konstruowanie akcji i myślę, że zasłużenie wygraliśmy. Nie chcę oceniać rywali tylko grę swoją i drużyny – podkreślił „Lipa”.

 

 

Robert Kasperczyk

 

 

źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni