Drugi sparing – drugie 2:1

Data dodania: 2016-01-16 10:34:37

„Niebiescy” pokonali Puszczę Niepołomice 2:1 w sparingu kończącym obóz przygotowawczy w Kamieniu.

Spotkanie zaczęło się od ataków Puszczy. Kilka razy wykazać musiał się Kamil Lech, ale w dziewiątej minucie nie miał już nic do powiedzenia i niepołomiczanie objęli prowadzenie po strzale testowanego zawodnika. „Niebiescy” szybko opanowali sytuację i przeszli do ofensywy. W 15. minucie w środku pola piłkę przejął Marek Zieńczuk, dograł do Kamila Mazka, który przelobował bramkarza, dając chorzowianom wyrównanie. Niemal do końca pierwszej połowy podopieczni Waldemara Fornalika nie przestawali nacierać. Świetne dwie szanse zmarnował Adam Setla. Najpierw po pięknej, składnej akcji trafił w słupek, a później z 11. metra nie zdołał wpakować piłki do pustej bramki. Chorzowianie dużo atakowali skrzydłami. Pomimo tego, że widać po nich było zmęczenie, prezentowali się bardzo dobrze. Ostatecznie nie udało im się jednak wyjśc na prowadzenie i do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Po zmianie stron gra się wyrównała. „Niebiescy” wyszli w zupełnie odmienionym składzie. Dłużej utrzymywali się przy piłce, ale ciężej im było o sytuacje strzeleckie. Wyróżniał się Maciej Iwański, który dwa razy groźnie uderzał z dystansu, ale za każdym razem z jego strzałami radził sobie bramkarz. Dużo zamieszania pod bramką Puszczy powodowały też wrzutki z rzutów rożnych. Na prowadzenie udało się wyjść w 73. minucie. Po dośrodkowaniu Tomasza Podgórskiego ładnym, precyzyjnym wolejem popisał się Michał Efir i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Wynik utrzymał się już do końca. W drugim sparingu „Niebiescy” zwyciężyli 2:1.

Ruch Chorzów – Puszcza Niepołomice 2:1 (1:1)

0:1 testowany, 9 min.
1:1 Kamil Mazek, 15 min.
2:1 Michał Efir, 73 min.

Ruch: Lech (46 Skaba) – Konczkowski (31 Szyndrowski, 61 Korczyński), Grodzicki (46 Cichocki), Koj (46 Lenartowski), Zieńczuk (46 Oleksy) – Mazek (46 Podgórski), Surma (46 Iwański), Lipski (46 Hanzel), Moneta (46 Szewczyk) – Stępiński (46 Efir), Setla (46 Siedlik); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowy: Putnocky.

Puszcza: Staniszewski (46 Sobieszczyk) – Czarny(46 Łączak), Abramowicz, testowany, Rejman(46 Furtak), testowany (46 Uwakwe), Domański , Sojda (46 Mikołajczyk), testowany (71 Przybył), Kotwica (46 Stepankow), Żółnowski (46 Gębalski); trener: Tomasz Tułacz.

Żółta kartka: Szewczyk.