Aktualności

Ciężko było „zapalić”

Data dodania: 2016-01-16 14:40:46

Trener Waldemar Fornalik jest zadowolony zarówno z dzisiejszego spotkania, jak i całego obozu w Kamieniu.

– Powiedziałem zawodnikom, że wynik w grach kontrolnych nie jest najważniejszy, ale zawsze dobrze jest wygrywać. To na pewno buduje morale, wiarę we własne możliwości. Nie przeceniamy oczywiście tych wyników, ale wolę wygrać, niż przegrywać – przyznał Waldemar Fornalik. – Początek mieliśmy trudny. Jak to mówią piłkarze, ciężko było „zapalić”. Po 15 minutach role się odwróciły i dominowaliśmy na boisku. Druga ekipa, która weszła od początku wyglądała dobrze, biorąc pod uwagę to, co do tej pory zrobiliśmy, bo to naprawdę były trudne treningi, które zostawiły ślad na zawodnikach. Ja ich widzę na co dzień. Dla kogoś z boku mogło wyglądać, że byli w dobrej dyspozycji fizycznej, dla mnie jednak do dobrej dużo im brakuje – dodał.

Wśród nowych zawodników w kadrze, szczególnie dobre wrażenie zrobił Łukasz Moneta. – Jest to młody chłopak, perspektywiczny. Gdybyśmy na niego nie zwrócili uwagi, nie byłby z nami na zgrupowaniu. Co do jego przyszłości, będziemy decydować w poniedziałek, nie chcieliśmy ich podejmować dziś na gorąco. Na pewno pierwszy dowie się o tym sam zawodnik – podkreślił szkoleniowiec Ruchu.

Jak trener „Niebieskich” ocenia całe zgrupowanie w Kamieniu? – Jestem bardzo zadowolony, pod każdym względem. Zarówno z tego, jakie warunki mieliśmy tu ze strony ekipy obsługującej hotel, czy boiska, jak również z tego, co zrobiliśmy na treningach. Czasami bywa tak, że coś się planuje, a nie pozwala na to pogoda, czy kontuzje. Tym razem nie było urazów, co jest bardzo istotne. Myślę, że zawodnicy wracają do domu z poczuciem dobrze wykonanego obowiązku – zaznaczył.

Wiele osób podkreśla, że w szatni Ruchu panuje bardzo dobra atmosfera. Jakie zdanie na ten temat ma szkoleniowiec? – Jest naprawdę dobra atmosfera. Widać, że drużyna się rozwija i dynamika w tej grupie jest duża. Jestem z tego bardzo zadowolony – stwierdził Waldemar Fornalik.

 

Waldemar Kaim


źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni