Aktualności

Po wygranej każdy wróci z uśmiechem

Data dodania: 2016-01-16 14:52:09

Kapitan zespołu, Rafał Grodzicki przyznał po meczu, że drużyna odczuwa w nogach trudy obozu, jednak po zwycięstwie wróci do domu w dobrych nastrojach.

Zmęczenie zawodników widać było w szczególności w pierwszych fragmentach gry. – Myślę, że przez całe 45 minut było widać, że nie mamy świeżości, ale zgodzę się z tym, że pierwsze 10 minut nie było najlepsze. Zbyt luźno podeszliśmy do tematu, myśleliśmy że w łatwy sposób poradzimy sobie z rywalem, ale okazało się, że tak nie było. Dosyć wysoko na nas wyszli, my zbyt nerwowo staraliśmy się stwarzać sytuacje i nadziewaliśmy się na kontry. Po jednej z nich padła bramka dla Puszczy. Później jednak zaczęliśmy mądrzej grać, opanowaliśmy sytuację i strzeliliśmy bramkę, a powinniśmy dołożyć jeszcze przynajmniej trzy – podkreślił Rafał Grodzicki.

Impulsem do poprawy gry była wyrównująca bramka Kamila Mazka. – Myślę, że obraz naszej gry mógł się zmienić wyłącznie dzięki strzelonej bramce. Po niej poszliśmy za ciosem. Gdybyśmy zdobyli ją wcześniej, wcześniej opanowalibyśmy też sytuację. Mimo wszystko powinniśmy być zadowoleni, bo później stworzyliśmy ciekawe sytuacje. Szkoda tylko, że nie padło więcej goli w pierwszej połowie – żałował „Grodek”.

Jak kapitan zespołu ocenia zgrupowanie w Kamieniu? – To był naprawdę bardzo ciężki obóz, ale po tym wygranym sparingu chyba każdy wyjedzie stąd z uśmiechem. Mamy w głowie to, że przepracowaliśmy te sześć dni bardzo solidnie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ten okres bardzo nam pomoże w przyszłej rundzie. Teraz tydzień w Chorzowie i czekamy na zielone murawy na Cyprze – stwierdził.

Dla obrońcy „Niebieskich” to nie pierwsze zgrupowanie w Kamieniu. Czy coś go zaskoczyło? – Jedyne co mnie mogło zaskoczyć, to że był to bardzo krótki okres i każdy dzień był ciężki. Nie było takiej sytuacji, by w jakimś dniu trener zaaplikował nam lżejsze zajęcia, zazwyczaj treningi się tak „rotowały”. Teraz od poniedziałku do piątku było dosyć solidnie. To może być lekkie zaskoczenie, ale raczej byliśmy tego świadomi – przyznał Rafał Grodzicki.

 

Waldemar Kaim


źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni