Aktualności

Było sporo plusów

Data dodania: 2016-01-29 16:47:07

– Udało się nam dzisiaj strzelić bramkę i wygrać ten mecz. Wiadomo, że w grze pojawiały się mankamenty, które trzeba poprawiać, ale mamy jeszcze trochę czasu – mówił Tomasz Podgórski po końcowym gwizdku sparingu z Tomem Tomsk.

– Rosyjskie zespoły znane są z tego, że grają bardzo agresywnie. Myślę, że w tym elemencie staraliśmy się im nie odstawać. To jest męski sport i na to trzeba być przygotowanym. Wiadomo, że w sparingach występuje wielu zawodników i każdy walczy o swoje, bo chce się pokazać przed swoim trenerem. Myślę, że bardziej należy się skupić na tym, jak graliśmy w piłkę – stwierdził Tomasz Podgórski, który cieszy się ze zwycięstwa „Niebieskich”. – Udało się nam dzisiaj strzelić bramkę i wygrać ten mecz. Wiadomo, że w grze pojawiały się mankamenty, które trzeba poprawiać, ale mamy jeszcze trochę czasu. Myślę też, że w naszej grze było sporo plusów, które na pewno trener nam przedstawi podczas analizy meczu – dodał pomocnik Ruchu.

Tom Tomsk w porównaniu do poprzedniego sparingpartnera był rywalem z wyższej półki. Sam mecz i gra „Niebieskich” była dużo bardziej interesująca niż w starciu z Atlantasem. – Nie wiem czy z wyższej półki. Na pewno prezentowali trochę lepszą kulturę gry. Chcieli więcej grać piłką, budować akcje od tyłu, czyli to, co my się też staramy robić. Myślę, że dla osób, które oglądały ten mecz z boku wyglądał i stał na wyższym poziomie niż ten poprzedni – opiniuje rywali Tomasz Podgórski, który potwierdza, że pogoda jest dobra, ale temperatura nie rozpieszcza. – Te pierwsze dni nas nie rozpieszczały, ale byliśmy na to przygotowani przed wyjazdem. Nasz kierownik drużyny wspominał, że te pierwsze dni mogą być chłodne. Na pierwszych treningach byliśmy dobrze ubrani, a teraz jest zgoła inaczej, bo temperatura jest dużo przyjemniejsza, ale nie przyjechaliśmy tutaj ze względu na pogodę tylko szlifować formę. Nie ma co ukrywać, że te lepsze warunki sprzyjają lepszym nastroją – podkreślił „Podgór”. 

 

Tomasz Ferens
Robert Kasperczyk


 

źródło: własne; foto: Leszek Dyja
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni