Aktualności

Nie zmienię podejścia

Data dodania: 2016-02-02 19:18:03

Kapitan zespołu, Rafał Grodzicki, bardzo dogłębnie przeanalizował ostatni pojedynek sparingowy oraz sytuację drużyny u progu rundy wiosennej.

–  Pierwsza połowa, przede wszystkim ten czas do utraty bramki, moim zdaniem był najlepszy w naszym wykonaniu na tym zgrupowaniu. Prowadziliśmy grę, to my byliśmy stroną dominującą, graliśmy mądrze. Jeśli wyciągniemy te wszystkie pozytywne cechy z pierwszej części, to myślę że nie mamy czego się bać w nadchodzącej rundzie. Pokazaliśmy, że jesteśmy dojrzałą drużyną, która momentami potrafi grać wspaniale. Jeśli chodzi o drugą połowę, myślę że rywale pokazali nam, co robimy źle, kiedy dokonujemy złych wyborów, kiedy źle ustawiamy się na boisku. Jeżeli przeanalizujemy drugą część, możemy z niej bardzo dużo wyciągnąć, chociażby to, że musimy być skoncentrowani przez pełne 90 minut – podkreśla Rafał Grodzicki.

Nasz kapitan ze spokojem przyjął końcowy rezultat. Pozytywnym nastawieniem zamierza także „zarażać” młodszych graczy. Najważniejsze są mecze o punkty, a pierwszy z nich za 10 dni. – Nie ma co się załamywać, lepiej przegrać w meczu towarzyskim, niż później w lidze. W końcu to musiało nastąpić, szkoda że w ostatnim meczu przed rundą, bo kilku zawodników może mieć teraz mieszane uczucia, Myślę jednak, że trener czy my, doświadczeni zawodnicy, na pewno nakierujemy tych młodszych, że nie jest źle – stwierdził „Grodek”.

Coraz lepiej wygląda gra obronna zespołu. W trakcie zgrupowani na Cyprze „Niebieska” defensywa dała sobie strzelić tylko jednego gola. – Zrobiliśmy postęp jeśli chodzi o bronienie, ale nie w samej linii defensywy, tylko ogólnie jako zespół. Zaczęliśmy bronić wszystkimi zawodnikami, w wielu momentach fajnie to wyglądało, że jeden za drugiego wskakiwał w lukę, jeden drugiego asekurował, tak powinno być. Jesteśmy w stanie teraz przenieść to na boiska ligowe i pokazać, że Ruch Chorzów może słynąć również z gry obronnej – podkreślił Grodzicki.

Za 10 dni wznowienie rozgrywek ligowych. Kapitan „Niebieskich” jest już skoncentrowany tylko i wyłącznie na najbliższym rywalu. – Jeśli chodzi o mnie, cały czas mam w głowie mecz z Zagłębiem. Dla nas to bardzo istotne spotkanie. Naszym celem jest utrzymanie się w górnej ósemce, ale do tej pory za każdym razem zakładaliśmy, że najważniejsze jest każde kolejne spotkanie, dlatego ja nie zmienię podejścia. Nie myślę o tym, na którym miejscu zakończymy sezon, nie myślę o Wielkich Derbach Śląska, myślę o Zagłębiu. Jeżeli zdobędziemy komplet punktów, chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, w jakiej sytuacji będziemy – zakończył Rafał Grodzicki.

 

Tomasz Ferens
Waldemar Kaim


 

źródło: własne; foto: Leszek Dyja
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni