GKS Tychy – Ruch 0:1

Data dodania: 2016-02-13 14:27:13

Zawodnicy I drużyny, którzy nie wystąpili w wczorajszym meczu ligowym z Zagłębiem lub grali krótko, zmierzyli się dziś w sparingu z drugoligowym GKS-em Tychy. Ruch wygrał 1:0 po golu Adama Setli.

W składzie „Niebieskich” znaleźli się piłkarze, którzy nie rozegrali całego meczu z Zagłębiem Lubin lub nie wystąpili w ogóle. Dodatkowo testowany był Słowak David Berezny.

Podopieczni Waldemara Fornalika zaczęli spotkanie od ataku pozycyjnego. W 4. minucie Miłosz Trojak podał do Tomasza Podgórskiego, który z pierwszej piłki odegrał do wychodzącego prawym skrzydłem Konrada Korczyńskiego. Ten wrzucił w kierunku Michała Efira. Napastnika chorzowian uprzedił jednak obrońca GKS-u i skończyło się tylko na rzucie rożnym. „Niebiescy” podchodzili wysokim pressingiem, starając się jak najszybciej odebrać piłkę rywalom. W 24. minucie kontuzjowanego Mateusza Cichockiego zastąpił Berezny. Dwie minuty później ładnym rajdem popisał się Łukasz Moneta. Skrzydłowy wchodził już w pole karne i dostrzegł lepiej ustawionego Adama Setlę, ale podanie przeciął stoper tyszan. Chwilę później z rzutu rożnego dośrodkował Podgórski, do główki doszedł Efir, ale ładną interwencją popisał się Marek Igaz, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W odpowiedzi pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Seweryn Gancarczyk. Na szczęście dla chorzowian piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza pole gry. Pod koniec pierwszej połowy znowu z dobrej strony pokazał się Moneta. Pomocnik chorzowian wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale nie udało mu się zdobyć bramki. Do przerwy nie oglądaliśmy więc  goli.

Drugie 45 minut Ruch zaczął od mocnego uderzenia. Efir podał w pole karne do Setli, który przepchnał obrońcę i przelobował bramkarza, wyprowadzając tym samym „Niebieskich” na prowadzenie. Gra się wyrównała, podopieczni Waldemara Fornalika wciąż sprawiali nieco lepsze wrażenie, ale drużyna z Tychów prezentowała się już lepiej niż w pierwszej części. Szkoleniowiec Ruchu dokonał kilku zmian. Na boisku pojawili się Łukasz Siedlik, Przemysław Bargiel i Kamil Lech, który niedługo po wejściu zaliczył bardzo udaną interwencję, wygrywając starcie sam na sam z zawodnikiem GKS-u. Chwilę później znów gospodarze wyszli z groźnym atakiem, ale nikt nie przeciął płaskiego zagrania wzdłuż bramki. W 75. minucie bardzo ładnie po długim rogu uderzył Bargiel, ale golkiper sparował jego strzał na rzut rożny. Chwilę później genialną szansę zmarnowali podopieczni Kamila Kieresia, pudłując głową z 5. metra. Druga połowa trwała tylko 35. minut. „Niebiescy” ostatecznie zasłużenie pokonali GKS Tychy 1:0.

GKS Tychy – Ruch Chorzów 0:1 (0:0)

0:1 Adam Setla, 46 min.

Tychy (skład wyjściowy): Igaz – Mateusz Grzybek, Tanżyna, Gancarczyk, Mańka – Rutkowski, Hirskyj, Glanowski, Bukowiec, Mączyński – Pląskowski; trener: Kamil Kiereś.

Ruch: Skaba (61 Lech) – Korczyński, Cichocki (24 Berezny), Trojak, Szyndrowski – Podgórski (46 Siedlik), Hanzel, Lenartowski, Moneta – Efir (56 Bargiel), Setla; trener: Waldemar Fornalik.