Aktualności

"W Chorzowie wszystko gra" - start kampanii promującej futbol!

Data dodania: 2012-09-18 12:25:00

„W Chorzowie wszystko gra” to hasło przewodnie kampanii realizowanej przez Ruch wspólnie z miastem Chorzów.

Dziś na zorganizowanej w kawiarence klubowej  konferencji prasowej z udziałem zastępcy prezydenta Chorzowa Marcina Michalika i byłego kapitana Wojciecha Grzyba przedstawiono jej główne punkty.
 
Celem akcji jest popularyzowanie piłki nożnej na najwyższym, profesjonalnym poziomie, propagowanie zasad fair play i pozytywnych, zgodnych z literą prawa form dopingu  oraz zachęcenie chorzowian w różnym wieku do uprawiania sportu. Projekt przygotowany i opracowany przez „Niebieski” klub wygrał zorganizowany przez magistrat konkurs na promocję miasta poprzez futbol i będzie realizowany od września do grudnia 2012 roku. 
 
Ruch Chorzów to ikona polskiej piłki nożnej i jedna z najbardziej utożsamianych marek sportowych na świecie. Aktualny wicemistrz Polski w swojej bogatej historii aż 14 razy zdobywał prymat w najwyższej klasie rozgrywkowej i trzykrotnie wywalczył Puchar Polski. W oparciu o bogatą historią i dotychczasowe osiągniecia klub stara się budować przyszłość koncentrując się na profesjonalnym szkoleniu młodzieży i angażując w liczne akcje społeczne, których celem jest propagowanie pozytywnego dopingu (projekt „Potrafię kibicować” przeprowadzony wspólnie z mikołowską policją, czy  program skierowany do chorzowskich gimnazjalistów” Mądrze kibicuję – bezpiecznie dopinguję- młody kibic” przygotowany i wdrożony wspólnie z miastem Chorzów). Wykorzystując dotychczasowe doświadczenia, popularność piłki nożnej i zawodników „Niebieskiego” klubu, Ruch przygotował kampanię, w ramach której będzie promował miasto poprzez piłkę nożną.
 
Najważniejsze elementy kampanii:
 
 •  Hasło promocyjne miasta „Chorzów wprawia w Ruch” znajdzie się na rękawkach koszulek zawodników I drużyny już w czasie najbliższego meczu T- Mobile Ekstraklasy, w którym przeciwnikiem „Niebieskich” będzie Zagłębie Lubin. Hasło zostanie także umieszczone na bandach reklamowych na stadionie przy Cichej oraz na plakatach zapowiadających spotkania i drukach meczowych
 • Organizacja Turnieju piłkarskiego pod hasłem „Chorzów wprawia w Ruch” dla amatorskich drużyn z poszczególnych dzielnic miasta. Finał odbędzie się na stadionie przy Cichej
 • „Niebieski w-f” wyjątkowe zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów chorzowskich szkół organizowane na Cichej, a poprowadzone przez… gwiazdy Ruchu Chorzów
 • „Futbolandia” – zajęcia ruchowe, piłkarskie gry i zabawy dla najmłodszych mieszkańców miasta. Zawodnicy Ruchu wraz z Adlerkiem i maskotką promującą kampanię odwiedzać będą chorzowskie przedszkola.
 • „ W Chorzowie wszystko gra” – happening przygotowany na finał kampanii, w czasie którego mieszkańcy Chorzowa przetoczą ogromną dmuchaną piłkę od granicy miasta z Bytomiem, do granicy z Katowicami.  W trakcie eventu, który będzie połączony z piknikiem rodzinnym postaramy się pobić rekord Guinessa.
źródło: Ruch Chorzów
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
 • Urodziny Libora Hrdlicki
 • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
 • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
 • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
 • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni