Aktualności

Oleksy: Brak mi słów

Data dodania: 2016-02-21 21:12:12

W drugich derbach w karierze Paweł Oleksy zdobył swojego drugiego gola, który był niemal kopią trafienia z pojedynku z Górnikiem przy Cichej. Dla lewego obrońcy chorzowian radość po dzisiejszym zwycięstwie jest więc podwójna.

– Górnik był zmobilizowany na sto procent, jak nie więcej. Wiadomo, jaka była atmosfera, otoczka wokół tego meczu. Nowy stadion pełny kibiców, także chyba na nich ciążyła większa presja niż na nas. Przede wszystkim przyjechaliśmy zagrać dobre spotkanie i to się udało. Długimi momentami utrzymywaliśmy się przy piłce. Byliśmy lepszą drużyną i należało nam się to zwycięstwo – podkreślił Oleksy.

Jak na derby przystało, nie zabrakło ostrych starć. – Wiedzieliśmy, że będzie taka gra, mocno kontaktowa, walka. Ale to jest norma, w każdym meczu w Ekstraklasie jeżeli chodzi o zaangażowanie tak to wygląda. Dzisiaj było troszeczkę ostrzej, dodatkowo mokre boisko sprzyjało grze kontaktowej. Ale od nas nikt nogi nie odstawiał, a do tego dołożylismy dobrą grę w piłkę, więc zwycięstwo naprawdę cieszy, tymbardziej że odnieśliśmy je na terenie Górnika – przyznał „Olo”.

Czy boczny obrońca Ruchu staje się katem Górnika? – Nie przesadzajmy, ale na pewno jest to rzadko spotykane, tymbardziej dla lewego obrońcy. Z pewnością bardzo mnie to cieszy, w tym momencie wręcz brak mi słów – stwierdził Paweł Oleksy.

 

Waldemar Kaim


 

źródło: własne; video: Grupa Onet; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni