Aktualności

Pierwsza bramka punktem zwrotnym

Data dodania: 2016-02-28 20:26:44

Trener Waldemar Fornalik przyznał, że decydującym, momentem meczu była pierwsza bramka, po której gospodarze poczuli się pewnie i narzucili „Niebieskim” swój styl gry.

– Legia wygrała zasłużenie, natomiast punktem zwrotnym była pierwsza bramka. Do tego momentu gospodarze prowadzili grę, ale potrafiliśmy niwelować tę przewagę, byliśmy dobrze zorganizowani. Jak pokazały powtórki, przy tej sytuacji był spalony, później nieszczęśliwy strzał Pawła Oleksego i w tym momencie Legia zaczęła narzucać swój styl gry. Po stracie drugiej bramki nie umieliśmy się przebić i stwarzać sytuacji, co w innych meczach potrafiliśmy robić i niejednokrotnie wychodziło nam to dobrze. Legia zagrała bardzo agresywnie, szczególnie w defensywie po stracie piłki ciągle był kontakt, w wielu sytuacjach przerywali akcje faulami. Na nas to było dzisiaj za dużo i przegrywamy, ale drużyna starała się, trudno odmówić jej chęci. Końcówka pokazała, że do końca walczyliśmy przynajmniej o honorową bramkę – podkreślił Waldemar Fornalik.

Bardzo krótko mecz z Ruchem skomentował szkoleniowiec Legii, Stanisław Czerczesow. – Szykowaliśmy się na takie spotkanie. W ostatnich dwóch meczach Ruch zagrał na zero z tyłu i wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy pojedynek. Gratuluję drużynie zwycięstwa – powiedział.

Szkoleniowiec „Legionistów” odniósł się również do słów Waldemara Fornalika o wpływie pierwszej bramki na przebieg meczu. – Nie wiem, czy w tamtej sytuacji był spalony. Gol zawsze wpływa na przebieg spotkania, natomiast wydaje mi się, że strzeliliśmy ją zasłużenie, mieliśmy jeszcze dużo sytuacji, w których mogliśmy ją zdobyć – stwierdził Stanisław Czerczesow.

 


Waldemar Kaim


źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski, Norbert Barczyk/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni