Aktualności

Nikt nie jest w pełni usatysfakcjonowany

Data dodania: 2016-03-19 20:39:43

Trener Waldemar Fornalik przyznał po spotkaniu, że remis jest zasłużonym wynikiem, ale nie cieszy żadnej z drużyn.

– Przyjechaliśmy z zamiarem zdobycia trzech punktów. Chcieliśmy wygrać, było to widać, w wielu fragmentach prowadziliśmy grę, ale nie stworzyliśmy sobie aż tylu sytuacji, by wywieźć komplet punktów. Najlepszą okazją była chyba ta z pierwszej połowy, kiedy Kamil Mazek podawał do Marka Zieńczuka. Nie wiem, czy to było najlepsze rozwiązanie. To była stuprocentowa sytuacja. Później gra wyglądała tak, że kto pierwszy strzeli bramkę, wygra. W końcówce było groźnie, sytuację miał Patryk Lipski, ale również Śląsk miał swoje momenty, między innymi strzał w poprzeczkę. Remis jest zasłużonym wynikiem, ale nikt nie jest z niego w pełni usatysfakcjonowany – przyznał Waldemar Fornalik.

Szkoleniowiec „Niebieskich” dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Co skłoniło go do takiej decyzji? – Oceniamy to, co wydarzyło się w poprzednim meczu, jest to punkt wyjścia. Druga sprawa to forma z treningów, a trzecia to ustawienie składu pod rywala. Trzeba też brać pod uwagę, że mecze się nawarstwiają, powodują u niektórych już zmęczenie. Dzisiaj dokonaliśmy tych zmian, to nie jest wskazywanie winnych porażki, tylko szukanie lepszych rozwiązań – podkreślił.

W końcówce świetną sytuację miał Patryk Lipski, który nie zdecydował się na uderzenie z najbliższej odległości. – Stwierdził, że piłka mu się źle ustawiła względem ciała, wydawało mi się, że mógł się zdecydować na takie sytuacyjne uderzenie, nie koniecznie czyste, ale zobaczymy to na powtórce. Wiele sytuacji na żywo wygląda zupełnie inaczej – spokojnie ocenił Waldemar Fornalik.

Podobnie spotkanie skomentował trener gospodarzy. – To był taki mecz na remis, nie ma co ukrywać. I Ruch miał sytuacje, i my. Przy bardzo trudnym boisku do tego, żeby pokazać dobrą grę, wynik meczu odzwierciedla grę. Widać, że dużo pracy przed nami. Fajnie, że mamy teraz przerwę, która da nam czas, przepracujemy wiele jednostek treningowych. Podchodzimy z dużą pokorą do tego wyniku, bo Ruch jest dobrą drużyną. Wszyscy chcieliśmy wygrać, atmosfera w szatni jest jak po porażce, bo jesteśmy ambitni i potrzebujemy punktów. Pracujemy i mamy nadzieję, że za dwa tygodnie będzie lepiej – skomentował spotkanie Mariusz Rumak.

 

Waldemar Kaim


 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk i Paweł Andrachiewicz/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni