CLJ: Duet Skalski – Szpakowski rozprawił się ze Śląskiem!

Data dodania: 2016-03-24 11:29:10

Drużyna Ruchu występująca w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów odniosła pierwsze zwycięstwo w tym roku! „Niebiescy” pokonali na „Kresach” Śląsk Wrocław 2:1. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Michał Szpakowski, a dwie asysty zanotował Daniel Skalski.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Na początku przeważała walka w środkowej strefie boiska. Bliscy objęcia prowadzenia jako pierwsi byli „Niebiescy”. W 18. minucie Kamil Lewandowski uderzył z ostrego kąta, ale bramkarz Śląska wybił piłkę na rzut rożny. Goście odpowiedzieli kwadrans później, kiedy po strzale z dystansu Mariusza Idzika poprzeczka uratowała chorzowian przed stratą gola. Po chwili groźnie było po drugiej stronie boiska. Kamil Słoma podał do Przemysława Bargiela, ten zszedł do środka i uderzył na bramkę, jednak kolejną świetną interwencją popisał się golkiper wrocławian Adrian Mynarski. Końcówka należała do przyjezdnych. W 40. minucie Śląsk wykonywał rzut wolny. Po wrzutce w pole karne piłka spadła pod nogi Tobiasza Jarczaka, który przytomnie skierował ją w długi róg obok bezradnego Konrada Kołodzieja. Chwilę wcześniej „Niebiescy” sygnalizowali zagranie ręką jednego z rywali, ale sędzia nie przerwał gry i uznał bramkę. Po chwili mogło być 0:2, ale fantastyczną paradą po strzale Mikołaja Kotwasa popisał się Kołodziej. Tuż przed gwizdkiem na przerwę szansę na wyrównanie miał jeszcze Damian Starowicz, ale jego uderzenie z dystansu nieznacznie minęło słupek bramki.

Drugą część dużo lepiej zaczęli chorzowianie, którzy ostro ruszyli do odrabiania strat. Już w 48. minucie wynik mógł zmienić Starowicz, który wślizgiem wykończył podanie Lewandowskiego, jednak znów góra był golkiper z Wrocławia. Naciskający coraz mocniej „Niebiescy” dopięli swego 5 minut później. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Daniel Skalski, a piłkę głową do bramki skierował Michał Szpakowski. Po golu wyrównującym podopieczni trenera Ireneusza Psykały poczuli krew i jeszcze mocniej zaatakowali. Niepewna do tej pory defensywa gości zwarła jednak szyki, przez co dużo trudniej było o kolejne okazje bramkowe. Chorzowianie mieli dziś jednak w swych szeregach duet Skalski Szpakowski. W 67. minucie ten pierwszy przebojem wdarł się w pole karne, po czym z linii końcowej wyłożył piłkę Szpakowskiemu. Skrzydłowemu Ruchu nie pozostało nic innego jak tylko z najbliższej odległości skierować futbolówkę do pustej bramki. Kilka minut później prowadzenie mógł podwyższyć Lewandowski wypuszczony podaniem od Bargiela, ale nasz napastnik przegrał pojedynek „sam na sam” z bramkarzem. W końcówce zaatakowali goście. Nie potrafili jednak znaleźć sposobu na chorzowską defensywę lub na wysokości zadania stawał Kołodziej. Szansę na ustrzelenia hat-tricka miał jeszcze Szpakowski, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Ruchu.

Dzięki wygranej „Niebiescy” awansowali na 6. miejsce w tabeli grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów. W następnej kolejce, po świętach, chorzowianie zmierzą się na wyjeździe z czołową drużyną rozgrywek, Zagłębiem Lubin. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 2 kwietnia.

Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław 2:1 (0:1)

0:1 Tobiasz Jarczak, 40 min.
1:1 Michał Szpakowski, 53 min.
2:1 Michał Szpakowski, 67 min.

Ruch: Kołodziej – Komarnicki, Szczepanik, Małkowski, Skalski – M. Bobryk (90 Świtała), Bargiel – Szpakowski, Starowicz, Słoma – K. Lewandowski (87 Sarwicki); trener: Ireneusz Psykała.
Rezerwowi: Polak, Hanel, Milota, Piekarski, Szymura.

Żółte kartki: M. Bobryk – Jarczak, Idzik, Łuczkiewicz, Sobczak.

źródło: własne