Aktualności

Wynik mógł być wyższy

Data dodania: 2016-03-24 14:38:23

Juniorzy starsi Ruchu zasłużenie pokonali dziś Śląsk Wrocław 2:1. Jak swoich podopiecznych ocenił trener Ireneusz Psykała?

– Chłopcy dobrze zareagowali w przerwie, bo w drugiej połowie to my przejęliśmy inicjatywę. Chcieliśmy tak grać od początku, ale niestety nam to nie wyszło. Myślę, że stworzyliśmy sobie dużo sytuacji, ale momentami zabrakło nam trochę dokładności w końcowej fazie akcji. Gdybyśmy wykorzystali wszystko to wynik mógłby być wyższy – stwierdził trener juniorów, dodając, że to zwycięstwo zdjęło z zawodników obciążenie psychiczne. – Cieszy nas to, że w końcu wygraliśmy, bo ten brak wygranej wisiał nad chłopakami. Było widać, że mocno przybijały ich porażki z zespołami zdecydowanie niżej notowanymi w tabeli. Myślę, że to zwycięstwo podziała w ten sposób, że będziemy grać trochę pewniej i jakość gry będzie zdecydowanie wyższa – podkreślił Ireneusz Psykała.

Sztab szkoleniowy juniorów może być w szczególności zadowolony z gry w drugiej połowie spotkania. – Nie ma takiego trenera, który do końca byłby zadowolony. Było wiele momentów, w których mogliśmy lepiej rozegrać czy lepiej się ustawić. Jednak w drugiej połowie chłopcy bardzo się zaangażowali i to trzeba podkreślić. Bardzo dziękuję im za walkę – mówił szkoleniowiec juniorów, który pochwalił swoich zawodników za akcje bramkowe. – Takiej kombinacji nie ćwiczyliśmy na treningach. Wyszło to na gorąco na boisku. Bardzo dobrze zachował się przy drugiej bramce Skalski. Wyczekał do końca i wyłożył piłkę na pustą bramkę. Zrobił to jak doświadczony zawodnik – zakończył Ireneusz Psykała.

 

Robert Kasperczyk


 

źródło: własne; foto: Adam Kusiak/Ruch Chorzów
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni