III liga: Pewne zwycięstwo przy Cichej

Data dodania: 2016-03-26 10:23:40

W meczu 18. kolejki III ligi opolsko-śląskiej rezerwy Ruchu pokonały LZS Piotrówka 4:0. Łupem bramkowym podzielili się strzelec dwóch goli Bartosz Gęsior oraz Jakub Żmuda i Michał Efir.

„Niebiescy” od początku spotkania ruszyli do ataku, co przyniosło efekt już w 2. minucie. Lewą stroną popędził Kamil Włodyka i dośrodkował w pole karne idealnie na głowę Bartosza Gęsiora, który strzałem w długi róg wyprowadził chorzowian na prowadzenie. Podopieczni trenera Mateusza Soboty już chwilę później mogli podwyższyć wynik spotkania. Bardzo dobrym prostopadłym podaniem został obsłużony Michał Efir, ale niestety napastnik Ruchu w ostatnim momencie został uprzedzony przez obrońcę. Zawodnicy z Piotrówki próbowali od czasu do czasu wyprowadzać kontrataki, jednak większość z nich była przerywana przed szesnastym metrem. W 21. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego fenomenalnym uderzeniem popisał się Włodyka. Piłka o centymetry minęła poprzeczkę. Kilka minut później prostopadłym podaniem w polu karnym obsłużony został Artur Lenartowski. Ten wycofał piłkę do Jakuba Żmudy, który uderzeniem z linii 11. metra pewnie pokonał Pawła Grzywę. Chwilę później w polu karnym Ruchu jednego z rywali faulował Konrad Korczyński, za co arbiter podyktował rzut karny. Do „jedenastki” podszedł Mateusz Cieluch, który uderzył w środek bramki, a pewną obroną popisał się Wojciech Skaba. W 31. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Michał Efir, który minął trzech rywali i wyłożył piłkę w pole karne do Łukasza Siedlika, ale ten zdecydował się przepuścić futbolówkę do Gęsiora, który przerzucił piłkę nad golkiperem Piotrówki, podwyższając wynik na 3:0. Chwilę później „Efirek” dostał idealne podanie w pole karne od Siedlika, ale napastnik Ruchu w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad poprzeczką. Pierwsza połowa była zdecydowanie pod dyktando „Niebieskich”. Rywale poza rzutem karnym nie byli w stanie zagrozić bramce chorzowian.

Od początku drugiej połowy chorzowianie ruszyli do ataku. Efekt tego mogliśmy zauważyć w 50. minucie. Na indywidualną akcję po raz kolejny zdecydował się Michał Efir, który przebiegł całą połowę, wszedł w pole karne, minął obrońcę i uderzył po długim rogu, podwyższając wynik spotkania na 4:0. Chorzowianie nie oddawali pola rywalom. Bardzo długimi fragmentami „Niebiescy” rozgrywali piłkę i stwarzali sobie sytuacje, jednak często dawali się złapać na pozycji spalonej. Zawodnicy LZS-u Piotrówka przez bardzo długi okres nie potrafili wyjść z własnej połowy. Wszystkie akcje rywali były od razu przerywane. W 75. minucie Efir stanął oko w oko z bramkarzem, ale niestety nie zdołał po raz drugi pokonać golkipera rywali. Podopieczni trenera Mateusza Soboty kontrolowali przebieg spotkania i nie pozwalali gościom na stworzenie sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki honorowej. Podwyższyć mogli za to chorzowianie. W 82. minucie w polu karnym faulowany był Adam Krakowski, a arbiter wskazał na „wapno”. Do wykonania jedenastki podszedł sam poszkodowany. Niestety pomocnik „Niebieskich” uderzył zbyt lekko, żeby zaskoczyć Grzywę. Pierwszy groźny strzał rywale oddali dopiero w 85. minucie. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Paskal Bury, jednak piłka o centymetry minęła poprzeczkę. Chwilę później fenomenalną okazję do podwyższenia wyniku miał jeszcze wprowadzony Saba Dżikia, który wygrał walkę o piłkę w polu karnym, ale jego strzał trafił prosto w obrońcę.

Ruch II Chorzów – LZS Piotrówka 4:0 (3:0)

1:0 Bartosz Gęsior, 2 min.
2:0 Jakub Żmuda, 27 min.
3:0 Bartosz Gęsior 31 min.
4:0 Michał Efir, 50 min.

W 29. minucie Mateusz Cieluch nie wykorzystał rzutu karnego. Wojciech Skaba obronił.
W 82. minucie Adam Krakowski nie wykorzystał rzutu karnego. Paweł Grzywa obronił.

Ruch: Skaba – Korczyński (56 Kawecki), Trojak, Szyndrowski, Żmuda – Włodyka (56 Krakowski), Lenartowski, Gęsior (68 Żyłka), Lesik, Siedlik (79 Dżikia) – Efir; trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowi: Borecki, D. Cheba, Spychaj.

Piotrówka: P. Grzywa – Bury, Harmata, M. Grzywa, Lubkowicz (86 Juszczak) – Ekwueme, Bińkowski (46 Bartnik) – Musik (56 Mróz), Krzemień, Cieluch – Konieczny; trener: Aleksander Mużyłowski.
Rezerwowy: Adamek.

Żółta kartka: Krakowski.