Aktualności

„W dalszym ciągu wszystko zależy od nas”

Data dodania: 2016-04-03 20:38:50

„Niebiescy” byli o krok od doprowadzenia do remisu. Trener Waldemar Fornalik przyznał, że niełatwo jest skomentować takie spotkanie.

– Wszyscy widzieli, jak ten mecz wyglądał. Trafiliśmy na inną Wisłę niż ta sprzed trzech spotkań, było widać, że jakościowo jest to bardzo dobry zespół. My nie ustrzegliśmy się błędów, natomiast w końcówce byliśmy o minuty od awansu do ósemki. Trudno coś sensownego po tym meczu powiedzieć, ale w dalszym ciągu wszystko zależy od nas i to jest najistotniejsze – podkreślił szkoleniowiec Ruchu.

Ważnym momentem była trzecia bramka dla Wisły, po której już ciężko było się podnieść. – Mam sporo pretensji, nie tylko o tę bramkę. Popełniliśmy dużo błędów, ale były one wymuszone przez dobrą grę Wisły. Jednym z tych błędów była trzecia stracona bramka, co do tego nie ma dwóch zdań – przyznał Waldemar Fornalik.

Spotkanie skomentował również trener Wisły, Dariusz Wdowczyk, dla którego było to trzecie zwycięstwo w roli trenera „Białej Gwiazdy”. – Na brak emocji nie można było narzekać, do samego końca walczyliśmy o trzy punkty, rzut karny w 90 minucie mógł nam zabrać zwycięstwo. Zaczynając od początku, po strzelonej bramce oddaliśmy inicjatywę i gra niewyglądała za dobrze. To Ruch przeważał i dominował. W przerwie padło kilka mocnych słów, na które drużyna dobrze zareagowała, strzeliliśmy dwie bramki, kontrolowaliśmy spotkanie, by później po naszej kontrze nadziać się na re-kontrę, po której padła bramka kontaktowa. Do końca trzeba było drżeć o wynik. Rzut karny podyktowany przez arbitra w końcówce mógłby dopełnić czary goryczy. Cieszy to, że Michał potrafił wybronić rzut karny i możemy stąd wywieźć trzy punkty. Takie zwycięstwa budują drużynę bardziej, niż łatwe pokonanie przeciwnika. Zespół będzie mocniejszy psychicznie w kolejnych spotkaniach. Były dobre momenty w naszej grze, ale też słabsze. Będzie o czym mówić na odprawie pomeczowej – stwierdził szkoleniowiec Wisły.

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk, Łukasz Laskowki/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni