Aktualności

„W dalszym ciągu wszystko zależy od nas”

Data dodania: 2016-04-03 20:38:50

„Niebiescy” byli o krok od doprowadzenia do remisu. Trener Waldemar Fornalik przyznał, że niełatwo jest skomentować takie spotkanie.

– Wszyscy widzieli, jak ten mecz wyglądał. Trafiliśmy na inną Wisłę niż ta sprzed trzech spotkań, było widać, że jakościowo jest to bardzo dobry zespół. My nie ustrzegliśmy się błędów, natomiast w końcówce byliśmy o minuty od awansu do ósemki. Trudno coś sensownego po tym meczu powiedzieć, ale w dalszym ciągu wszystko zależy od nas i to jest najistotniejsze – podkreślił szkoleniowiec Ruchu.

Ważnym momentem była trzecia bramka dla Wisły, po której już ciężko było się podnieść. – Mam sporo pretensji, nie tylko o tę bramkę. Popełniliśmy dużo błędów, ale były one wymuszone przez dobrą grę Wisły. Jednym z tych błędów była trzecia stracona bramka, co do tego nie ma dwóch zdań – przyznał Waldemar Fornalik.

Spotkanie skomentował również trener Wisły, Dariusz Wdowczyk, dla którego było to trzecie zwycięstwo w roli trenera „Białej Gwiazdy”. – Na brak emocji nie można było narzekać, do samego końca walczyliśmy o trzy punkty, rzut karny w 90 minucie mógł nam zabrać zwycięstwo. Zaczynając od początku, po strzelonej bramce oddaliśmy inicjatywę i gra niewyglądała za dobrze. To Ruch przeważał i dominował. W przerwie padło kilka mocnych słów, na które drużyna dobrze zareagowała, strzeliliśmy dwie bramki, kontrolowaliśmy spotkanie, by później po naszej kontrze nadziać się na re-kontrę, po której padła bramka kontaktowa. Do końca trzeba było drżeć o wynik. Rzut karny podyktowany przez arbitra w końcówce mógłby dopełnić czary goryczy. Cieszy to, że Michał potrafił wybronić rzut karny i możemy stąd wywieźć trzy punkty. Takie zwycięstwa budują drużynę bardziej, niż łatwe pokonanie przeciwnika. Zespół będzie mocniejszy psychicznie w kolejnych spotkaniach. Były dobre momenty w naszej grze, ale też słabsze. Będzie o czym mówić na odprawie pomeczowej – stwierdził szkoleniowiec Wisły.

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk, Łukasz Laskowki/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni