Podział punktów w Szczecinie

Data dodania: 2016-04-15 17:22:38

W pierwszym meczu grupy mistrzowskiej „Niebiescy” zremisowali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:1. Bramkę dla chorzowian zdobył Mariusz Stępiński.

Do Szczecina nie pojechali Maciej Iwański i Kamil Mazek. Ich miejsce w pierwszym składzie zajęli Łukasz Hanzel i Łukasz Moneta. Do ataku wrócił pauzujący w poprzednim spotkaniu Mariusz Stępiński, zaś na środku obrony znów pojawił się Michał Koj

Spotkanie od początku toczone było w ciężkich warunkach atmosferycznych. Rzęsisty deszcz z pewnością nie pomagał piłkarzom. „Niebiescy” jednak odważnie zaatakowali. Już w 6. minucie mogło być 1:0, Stępiński wpakował piłkę do pustej bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego. W pierwszym kwadransie to chorzowianie prowadzili grę i budowali ataki pozycyjne, zaś Pogoń starała się odebrać piłkę w środkowej strefie i wyprowadzać szybkie ataki. Po okresie dobrej gry Ruchu inicjatywę przejęli jednak gospodarze, ale w 24. minucie „Niebiescy” wyprowadzili zabójczą kontrę. Po świetnym rajdzie Hanzela piłka trafiła do Patryka Lipskiego. Ten rozprowadził akcję na prawą stronę, gdzie Tomasz Podgórski bez zastanowienia wstrzelił futbolówkę po ziemi w pole karne, a tam czekał już Stępiński, który wpakował ją do siatki, dając swojej drużynie prowadzenie. Gospodarze musieli zaatakować odważniej, kilka razy groźnie wchodzili w pole karne, ale dobrze spisywała się obrona chorzowian, która radziła sobie z akcjami „Portowców”, nie dopuszczając ich do strzałów. Do przerwy „Niebiescy” pozostawili po sobie dobre wrażenie. W ich poczynaniach widać było dużo luzu, ładnie wyprowadzali piłkę w środku pola. Brakowało tylko sytuacji podbramkowych, ale za to nie zabrakło skuteczności, bo jedyny strzał na bramkę ugrzął w siatce.

Drugą połowę od strzału z dystansu rozpoczął wprowadzony przez Czesława Michniewicza w przerwie Wladimer Dwaliszwili, ale jego uderzenie minęło bramkę. Gospodarze od początku atakowali, próbując odrobić straty. Podopieczni Waldemara Fornalika starali się grać uważnie w obronie i czekać na swoje okazje do skontrowania rywala. W 54. minucie doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. W polu karnym głowami zderzyli się Jarosław Fojut i Paweł Oleksy. Obrońca „Niebieskich” musiał niestety opuścić boisko. Po wznowieniu gry Pogoń doprowadziła do wyrównania. Ze skrzydła piłkę wrzucał Dwaliszwili, a w polu karnym akcję wykończył zupełnie niepilnowany Rafał Murawski. „Portowcy” chcieli pójść za ciosem. Kilka razy zakotłowało się pod bramką Matusa Putnockiego, ale żadna z tych sytuacji nie przyniosła bramki. „Niebiescy” walczyli, ale ciężko było im przedostać się pod pole karne rywala i stworzyć sobie sytuację do zdobycia gola. Z rzutu wolnego uderzać próbował Podgórski, ale bramkarz Pogoni bez problemu złapał piłkę. W 72. minucie w polu karnym piłkę otrzymał Adam Frączczak i uderzył z woleja, ale wysoko ponad bramką. Niesamowicie groźnie było trzy minuty później, ale genialną interwencją popisał się „Puto”, który obronił strzał głową z najbliższej odległości, po raz kolejny zgłaszając się w roli kandydata do interwencji kolejki. W końcówce spotkania „Portowcy” przycisnęli i to oni byli bliżej zdobycia zwycięskiej bramki. W 89. minucie z dystansu uderzał Murawski, ale znów górą był słowacki bramkarz zespołu z Chorzowa. Pogoń do końca szukała zwycięskiego trafienia, ale nie udało się. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Tradycyjną relację „minuta po minucie” z meczu z Pogonią znajdziecie TUTAJ.

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów 1:1 (0:1)

0:1 Mariusz Stępiński, 24 min.
1:1 Rafał Murawski, 59 min.

Pogoń: Kudła – Frączczak, Rudol, Fojut, Nunes – R. Murawski, Matras – Akahoshi, Kort (46 Listkowski), Gyurcso – Zwoliński (46 Dwaliszwili); trener: Czesław Michniewicz.
Rezerwowi: Słowik, Czerwiński, Lewandowski, Piotrowski, Przybecki.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy (57 Szyndrowski) – Surma, Hanzel – Podgórski, Lipski, Moneta (80 Zieńczuk) – Stępiński (90 Efir); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Cichocki, Lenartowski, Siedlik.

Żółta kartka: Rudol.