Dobre złego początki...

Data dodania: 2016-04-22 17:21:20

„Niebiescy” prowadzili w Lubinie 1:0, ale potem popis gry dał ich były piłkarz, Filip Starzyński i do Chorzowa podopieczni Waldemara Fornalika wracają bez punktów.

Wobec przymusowej pauzy wykartkowanego kapitana „Niebieskich”, Rafała Grodzickiego, trener Waldemar Fornalik na środku obrony postawił na Michała Koja i Mateusza Cichockiego, a opaskę kapitańską przejął Łukasz Surma

Po Ruchu i Zagłębiu wszyscy spodziewali się otwartego, ofensywnego futbolu. Od początku spotkania widać było, że obie drużyny chcą rzeczywiście atakować. Na początek strzałem z dystansu Martina Polacka spróbował zaskoczyć Łukasz Hanzel, a w odpowiedzi sprzed „szesnastki” uderzał Filip Starzyński, ale obie próby zakończyły się niepowodzeniem. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Krzysztof Piątek. Napastnik „Miedziowych” wpadł z piłką w pole karne, ale skiksował przy strzale i wyraźnie spudłował. W pierwszych 15. minutach to gospodarze byli stroną przeważającą i częściej przebywali pod polem karnym „Niebieskich”, którzy starali się odgryzać szybkimi atakami. Lubinianie grali agresywnie w defensywie, wychodzili wysokim pressingiem już do obrońców chorzowian, utrudniając im tym samym rozegranie piłki. Podopiecznym trenera Fornalika nie udawało się z gry, ale udało się ze stałego fragmentu. W 28. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Tomasz Podgórski, a w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniejszy okazał się Koj, który mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi i wyprowadził tym samym „Niebieskich” na prowadzenie. Pięć minut później bliscy wyrównania byli „Miedziowi”. W bardzo dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się niepilnowany Arkadiusz Woźniak, ale jego strzał głową zatrzymał się na bocznej siatce. Kapitan Zagłębia poprawił się w kolejnej akcji. Tym razem pokonał Matusa Putnockiego, jednak sędzia odgwizdał faul. W końcu jednak podopieczni Piotra Stokowca dopięli swego. Po podaniu Starzyńskiego w pole karne z prawej strony wpadł Krzysztof Piątek i płaskim strzałem w długi róg pokonał słowackiego bramkarza Ruchu, wyrównując stan rywalizacji. Tuż przed przerwą znakomitą okazję miał jeszcze Łukasz Moneta. Skrzydłowy otrzymał świetne podanie od Mariusza Stępińskiego, wpadł w pole karne, ale nieczysto trafił w piłkę i do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Drugą część „Niebiescy” zaczęli od dobrego ataku. Podobny schemat akcji oglądamy od początku rundy finałowej. Patryk Lipski markuje uderzenie i rozgrywa piłkę na prawą stronę do Podgórskiego, który wrzuca ją w pole karne. Tym razem w „szesnastce” do piłki doszedł „Lipa” i uderzył gową, jednak wprost w bramkarza. Chwilę później błysk geniuszu Starzyńskiego zadecydował, że „Miedziowi” wyszli na prowadzenie. Były pomocnik Ruchu popisał się genialnym podaniem, do piłki w polu karnym doszedł Woźniak i strzałem z woleja pokonał Putnockiego. „Figo” był zdecydowanie najlepszym piłkarzem tego meczu. W 55. minucie po raz trzeci zaliczył decydujące podanie. Tym razem jego wrzutkę w pole karne wykończył... Paweł Oleksy, który zaliczył samobójcze trafienie i „Niebiescy” przegrywali już 1:3. 10 minut później do asyst Starzyński mógł dołożyć bramkę, ale jego uderzenie z rzutu wolnego nieznacznie minęło bramkę. Podopieczni Waldemara Fornalika przeżywali trudne chwile, przeciwnik utrzymywał się długo przy piłce i atakował. W 71. minucie fatalny błąd popełnił bramkarz Zagłębia, który dał sobie zabrać piłkę, a następnie faulował w polu karnym Stępińskiego. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a golkiper lubinian szybko zrehabilitował się broniąc strzał „Stępla” z rzutu karnego. Po raz kolejny sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych okazjach, bo chwilę później było już 4:1 dla „Miedziowych”. Pięknym strzałem z woleja popisał się Łukasz Piątek, nie dając szans Putnockiemu. To ostatecznie dobiło gości, którym nie udało się już odpowiedzieć. Zagłębie zasłużenie pokonało „Niebieskich” 4:1.

Relację LIVE z Lubina znajdziecie TUTAJ.

Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 4:1 (1:1)

0:1 Michał Koj, 28 min.
1:1 Krzysztof Piątek, 37 min.
2:1 Arkadiusz Woźniak, 50 min.
3:1 Paweł Oleksy (samobójcza), 55 min.
4:1 Łukasz Piątek, 72 min.

W 72. minucie Mariusz Stępiński nie wykorzystał rzutu karnego. Martin Polacek obronił.

Zagłębie: Polacek – Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Tosik – Kubicki, Ł. Piątek – Woźniak, Starzyński (84 Jagiełło), Janoszka (80 Błąd) – K. Piątek (88 Papadopulos); trener: Piotr Stokowiec.
Rezerwowi: Forenc, Janus, Rakowski, Zbozień.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Cichocki, Koj, Oleksy – Surma, Hanzel – Podgórski (73 Efir), Lipski, Moneta (58 Zieńczuk) – Stępiński (89 Lenartowski); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Szyndrowski, Iwański, Siedlik.

Żółte kartki: Polacek, Papadopulos – Lipski.
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów: 5 429.

źródło: własne; foto: Paweł Andrachiewicz/PressFocus