Aktualności

„Z każdej porażki można wyciągnąć wnioski”

Data dodania: 2016-04-22 20:25:05

Jak podkreślał po meczu trener Waldemar Fornalik, „Niebieskich” spotkało dużo nieszczęść, a wynik nie do końca odzwierciedlał to, co działo się na boisku.

– Skupię się przede wszystkim na moim zespole. Jeżeli chodzi o mecz, dla kibiców był bardzo atrakcyjny, szczególnie dla fanów Zagłębia, bo zakończył się bardzo dobrym dla nich wynikiem. Przegraliśmy wysoko, ale myślę, że to nie było tak jednostronne spotkanie, jak pokazuje wynik. Mieliśmy swoje sytuacje, w szczególności ta Łukasza Monety, który mógł strzelić do szatni. Tak się nie stało i później przyszła cała seria nieszczęść. Piękne zagranie Filipa Starzyńskiego, bramka na 2:1, potem samobójcze trafienie Pawła Oleksego, niewykorzystany rzut karny i czwarta bramka chwilę później. Było dużo emocji, spotkało nas dużo nieszczęść, ale z każdej porażki można wyciągnąć wnioski, które będą owocowały lepszą postawą w następnych spotkaniach – podkreślił Waldemar Fornalik.

Ze szkoleniowcem „Niebieskich” zgodził się trener Zagłębia, Piotr Stokowiec. – Ten mecz mógł się różnie potoczyć. Obie drużyny grały otwarty futbol, kilka razy zostaliśmy skontrowani i mogło to się różnie skończyć. Myślę, że ten mecz pokazał, jak ciężko pracuje się na zwycięstwo, jak różne mogą być oblicza meczu. Cieszę się, że po dwóch porażkach udało się wygrać. Gratuluję Ruchowi fajnej postawy i fajnego modelu budowania drużyny, który jest zbliżony do naszego. Fajnie, że znaleźli się w tej ósemce, bo myślę, że ze względu na model zespołu, jaki prezentują Ruch i Zagłębie, wszyscy powinni nam kibicować. Dzisiaj stworzyliśmy razem dobre widowisko. Wygrało Zagłębie, ale Ruch pokazywał cały sezon świetną formę. Ostatni mecz postawił nas na baczność. Za chwilę zapytam trenera Fornalika, co zrobić, żeby tak dobrze zagrać z Legią. Wygraliśmy, futbol dzisiaj pokazał takie oblicze, dla nas był łaskawy – stwierdził Piotr Stokowiec.

 

Waldemar Kaim 

źródło: własne
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni