Nieudane pożegnanie

Data dodania: 2016-05-11 20:19:22

Nie udało się przełamać złej passy meczów bez zwycięstwa na własnym boisku. W ostatnim spotkaniu na Cichej w sezonie „Niebiescy” przegrali z Piastem 0:3.

Ostatni mecz sezonu na Cichej w pierwszym składzie rozpoczęli Wojciech Skaba i Marek Szyndrowski. Poza tym trener Waldemar Fornalik wystawił taki sam skład, jak w Gdańsku. Pierwszy groźny atak przeprowadzili wciąż walczący o mistrzostwo goście. W polu karnym piłkę dostał Martin Nespor, ale nie zdołał oddać strzału. Chwilę później ładną indywidualną akcją popisał się Martin Bukata, który minął kilku rywali, wpadł w pole karne i uderzył mocno na bramkę, ale świetną interwencją popisał się Skaba. W 11. minucie golkiper „Niebieskich” po raz kolejny musiał pokazać swoje umiejętności. W idealnej sytuacji znalazł się Sasa Zivec, który jednak nie poradził sobie z dobrze dysponowanym od pierwszych minut bramkarzem Ruchu. Chorzowianie odpowiedzieli w 22. minucie. Ładnie akcję na lewą stronę rozprowadził Patryk Lipski, a strzałem wykończył ją Łukasz Moneta, ale jego mocne uderzenie trafiło w boczną siatkę. Chwilę później znów bardzo dobrą okazję zmarnował Zivec. Słoweniec miał idealną pozycję do strzału z powietrza w polu karnym, ale uderzył niedokładnie i piłka przeleciała wysoko nad bramką. W 35. minucie goście wyszli na prowadzenie. Świetnie w uliczkę wypuszczony został Nespor, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, odegrał jeszcze do Josipa Barisicia, a temu nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do pustej bramki. Tuż przed zmianą stron „Niebiescy” mieli świetną okazję do wyrównania. Z prawej strony wrzucał Łukasz Hanzel, karnym idealną okazję miał Stępiński, który doszedł do główki i uderzył na bramkę, ale nie udało mu się pokonać efektownie interweniującego Jakuba Szmatuły. Do przerwy gospodarze przegrywali 0:1.

Na początku drugiej połowy z dobrej strony pokazał się były kapitan Piasta, Tomasz Podgórski. Skzrydłowy „Niebieskich” pięknym zwodem uwolnił się spod opieki dwóch obrońców gości i uderzył mocno z dystansu, jednak obok bramki. W 54. minucie pięknie do wchodzącego w pole karne Lipskiego podał wprowadzony w przerwie Michał Efir. „Lipa” uderzył z prawej strony, ale w sam środek bramki. Jeszcze groźniej było w kolejnej akcji. Z lewej strony wprost na głowę Łukasza Surmy piłkę wrzucił Moneta, ale doświadczony pomocnik Ruchu nie zdołał skierować jej w światło bramki. „Niebiescy” podobnie jak w meczu z Lechią, po zmianie stron prezentowali się dużo lepiej i co najważniejsze, stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Bardzo groźnie było po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego, które strzałem głową wykończył Moneta, jednak efektowną interwencją znów popisał się Szmatuła i na tablicy wyników po stronie gospodarzy wciąż widniało „0”. W dalszej fazie tempo meczu jednak spadło, Radoslav Latal skorygował ustawienie defensywy swojego zespołu i w efekcie „Niebieskim” ciężko było stworzyć sobie dogodną sytuację do wyrównania. W 83. minucie w polu karnym piłkę wywalczył Moneta i oddał strzał, ale był w bardzo niewygodnej pozycji i uderzył niecelnie. Niestety chwilę później gliwiczanie podwyższyli prowadzenie. Piłkę w środku boiska stracił Efir, goście szybko przetransportowali ją do wchodzącego w pole karne Nespora, który nie dał szans Skabie i było już 2:0. Do końca zostało już bardzo mało czasu, odrobienie strat stało się jeszcze trudniejsze do wykonania, ale chorzowianie nie rezygnowali. Ładną akcję przeprowadził młodziutki Przemek Bargiel, który wypracował sobie pozycję do strzału, ale uderzył nad bramką. W odpowiedzi goście zadali trzeci cios. Do siatki trafił Bartosz Szeliga, który ustalił wynik meczu na 3:0. Niestety więc zakończenie sezonu na Cichej okazało się nieudane, „Niebiescy” przegrali 0:3 i w Poznaniu będą mieli ostatnią szansę, by odnieść zwycięstwo w rundzie finałowej.

Tradycyjną relację LIVE znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Piast Gliwice 0:3 (0:1)

0:1 Josip Barisić, 34 min.
0:2 Martin Nespor, 84 min.
0:3 Bartosz Szeliga, 89 min.

Ruch: Skaba – Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Szyndrowski – Surma (76 Lenartowski), Hanzel – Podgórski (67 Bargiel), Lipski, Moneta – Stępiński (46 Efir); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Lech, Trojak, Zieńczuk, Siedlik.

Piast: Szmatuła – Mokwa, Korun, Hebert, Pietrowski – Żivec (86 Badia), Murawski (55 Sapała), Bukata, Moskwik – Nespor, Barisić (59 Szeliga); trener: Radoslav Latal.
Rezerwowi: Rusov, Jankowski, Mak.