Sezon 2015/2016 przeszedł do historii

Data dodania: 2016-05-15 16:57:12

W ostatnim meczu sezonu „Niebiescy” ulegli w Poznaniu Lechowi 0:3. Podopieczni Waldemara Fornalika kończą rozgrywki na ósmym miejscu w tabeli.

Trener Fornalik dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu do meczu z Piastem. Na lewej obronie spotkanie zaczął Marek Zieńczuk, w środku pola Łukaszowi Surmie partnerował Artur Lenartowski, a na prawym skrzydle grał Łukasz Hanzel. Pierwszy kwadrans był wyrównany, „Kolejorz” miał jedną dobrą sytuację, ale strzał Dawida Kownackiego z dystansu nieznacznie minął bramkę. Goście swoich szans szukali w szybkich atakach skrzydłem. W 20. minucie sprzed pola karnego po ziemi uderzył Lenartowski, jednak na posterunku był Jasmin Burić, który pewnie złapał piłkę. 5 minut później gospodarze wyszli na prowadzenie. Z lewej strony po ziemi dośrodkował Maciej Gajos, a w polu karnym najsprytniejszy okazał się Kamil Jóźwiak, który zewnętrzną częścią stopy wpakował futbolówkę w długi róg bramki strzeżonej przez Wojciecha Skabę. Bramkarz „Niebieskich” swoimi umiejętnościami popisał się w 32. minucie efektownie broniąć mocny strzał Kownackiego. Tuż przed przerwą chorzowianie przeprowadzili bardzo ładną akcję. W pole karne do Zieńczuka dograł Moneta, ale lewy obrońca Ruchu uderzył wprost w bramkarza i do przerwy było 1:0 dla gospodarzy.

Druga część rozpoczęła się bardzo spokojnie. Dłużej przy piłce utrzymywał się Lech, ale nie wynikało z tego żadne zagrożenie pod bramką „Niebieskich”. W 57. minucie to jednak goście przeprowadzili bardzo groźną akcję. Po ładnej wymianie podań z pierwszej piłki w polu karnym w dobrej sytuacji do strzału znalazł się Łukasz Surma, jednak uderzył obok słupka. W odpowiedzi idealną okazję zmarnowali lechici. Kownacki miał już przed sobą tylko Skabę, podał do jeszcze lepiej ustawionego Kamińskiego, który jednak nie trafił do pustej bramki. Podopieczni Waldemara Fornalika dążyli do wyrównania, starali się prowadzić grę, ale brakowało ostatniego podania, które otworzyło by drogę do bramki. Bardzo groźnie było po stałym fragmencie gry. Z rzutu wolnego idealnie piłkę wrzucił Moneta, do główki doszedł Cichocki, ale nie zdołał trafić w światło bramki. Niestety 10 minut przed końcem Lech podwyższył prowadzenie. Joźwiak idealnie wyłożył piłkę przed pole karne, gdzie doszedł do niej Linetty i mocnym strzałem wpakował ją do siatki obok bezradnego Skaby. 5 minut później „Kolejorz” zadał kolejny cios. Na czystą pozycję prostopadłym podaniem wyprowadzony został Gajos, minął bramkarza i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:0. Ten gol pogrzebał już szanse Ruchu, który nie był w stanie odpowiedzieć. Chorzowianie przegrali 0:3 a cały sezon zakończyli na ósmym miejscu w tabeli.

Tradycyjną relację minuta po minucie znajdziecie TUTAJ.

Lech Poznań – Ruch Chorzów 3:0 (1:0)

1:0 Kamil Jóźwiak, 26 min.
2:0 Karol Linetty, 81 min.
3:0 Maciej Gajos, 85 min.

Lech: Burić (77 Kotorowski) – Gumny, Arajuuri (86 Wilusz), Kamiński, Kadar – Linetty, Tetteh – Jóźwiak, Gajos, Pawłowski – Kownacki (87 Kurbiel); trener: Jan Urban.
Rezerwowi: Dudka, Ceesay, Trałka, Wołkow.

Ruch: Skaba – Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Zieńczuk – Surma, Lenartowski (77 Podgórski) – Hanzel, Lipski (57 Bargiel), Moneta – Stępiński (82 Siedlik); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Lech, Szyndrowski, Iwański, Efir.