Aktualności

Będzie się działo przed meczami przy Cichej!

Data dodania: 2012-09-20 13:18:00

O budowaniu atmosfery na stadionie przed spotkaniami „Niebieskich”, oryginalnych sposobach na angażowanie chorzowskiej publiczności w przedmeczowy suport oraz swojej miłości do „Niebieskiego” klubu opowiada DJ Cube, czyli Jakub Kurzela, który w tym sezonie będzie się starał przekonać kibiców Ruchu o tym, że warto wcześniej przychodzić na mecze rozgrywane na stadionie przy Cichej.

Aby zachęcić naszych sympatyków do wcześniejszego przychodzenia na stadion, postanowiliśmy organizować specjalnie dla gry, konkursy, prezentacje młodych zdolnych muzyków. Z nowym projektem wystartowaliśmy przed spotkaniem z Koroną. Jak Ci się współpracowało z chorzowską publicznością?
 
 Zacznę od drugiej części pytania. Z dziada-pradziada jestem kibicem chorzowskiego Ruchu. Na swoim pierwszym meczu byłem w wieku 2 lat, a obecnie jako już dorosły facet staram się być na wszystkich spotkaniach rozgrywanych przy Cichej. Udało mi się nawet zaliczyć wyprawę do Gdańska. "Niebieska eRka" zawsze była dla mnie niezmiernie ważna i gdy po raz pierwszy zadzwonił telefon z Ruchu z propozycją współpracy przy prowadzeniu prezentacji I drużyny nie zastanawiałem się ani przez chwilę. Nie ukrywam, że występując przed chorzowską publicznością miałem sporą tremę, ale jestem pewien, że z meczu na mecz będzie co raz lepiej. Jeśli kibice mają jakiekolwiek sugestie, pomysły, koncepcje  spokojnie mogą przesyłać je na mój adres mailowy : jakub.kurzela@gmail.com
 
Sympatycy „Niebieskich”, to z pewnością wymagający widzowie. Co jeszcze  twoim zdaniem powinno dziać się na stadionie, aby trybuny zapełniały się dużo wcześniej przed rozpoczęciem meczu?
Frekwencję na stadionie budują różne czynniki ale załóżmy , że drużyna gra ok i pogoda dopisuje. W tym momencie myślę że kluczowe jest to, by przygotować dla kibiców jak najwięcej atrakcji w których będą mogli brać czynny udział. Konkursy to niezły pomysł. Jeśli kibic będzie miał świadomość, że może zdobyć cenną nagrodę, spotkać się osobiście z zawodnikiem Ruchu, który w danym meczu nie gra, to na pewno 45 min przed meczem na stadionie się pojawi. Na pierwszym meczu były to nagrody firmy Easy Touch ale także piłki z autografami pierwszej drużyny. Uważam, że to właściwy kierunek.
 
Kibice Ruchu są w różnym wieku, mają różne upodobania. Zainteresowanie ich to z pewnością nie lada wyzwanie?
To co działo się na pierwszym meczu pozwala kibicowi, niezależnie od wieku, płci, zainteresowań, znaleźć coś dla siebie. Był konkurs strzałów na bramkę - dla najmłodszych, dla wszystkich konkurs dopingu, w przerwie meczu dla męskiej części publiczności - konkurs podbijania piłki a dla płci pięknej Ruch zorganizował świetną zabawę, która trwać będzie przez cały sezon "Wybory Niebieskiej Miss". Mam to szczęście, że jestem współorganizatorem i poniekąd wcielam się w rolę paparazzi. Tak więc dziewczyny - na meczach proszę szeroko się uśmiechać. Jeśli tym tropem będziemy podążać to uważam że z meczu na mecz publika na stadionie powinna się zwiększać. I tu prośba z mojej strony do kibiców: Niech pocztą pantoflową rozniesie się informacja, że na Cichej przed meczami coś się dzieje. W ten sposób będzie nam łatwiej wspólnie budować atmosferę na stadionie, przed meczem. Z góry Wam dziękuje.
 DJ Cube aka MC DaSS (HZN CREW) - prywatnie Kuba Kurzela (Świętochłowice)- dj, wokalista, aktor, kompozytor, producent, tekściarz. Zafascynowany od zawsze dwoma jakże odmiennymi gatunkami muzycznymi – hip-hop/r’n’b oraz rock. Znany m.in. ze współpracy z klubem Pomarańcza w Katowicach oraz występów w serialu W-11.

źródło: Ruch Chorzów
Październik
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
12345
 • 13. kolejka II ligi: Ruch - Resovia
  Godzina: 18:00
6
 • CLJ U'18: Motor Lublin - Ruch
  Godzina: 12:00
 • CLJ U'17: Stilon Gorzów Wielkopolski - Ruch
  Godzina: 12:00
7
8
 • Urodziny Jakuba Kowalskiego
9
10
 • Urodziny Artura Balickiego
11
12
 • CLJ U'17: Ruch - Odra Opole
  Godzina: 13:00
13
 • CLJ U'18: Ruch - Pogoń Szczecin
  Godzina: 14:00
14
 • Urodziny Dariusza Fornalaka
15
161718
 • CLJ U'18: Lech Poznań - Ruch
  Godzina: 11:00
19
 • 15. kolejka II ligi: Ruch - Widzew
  Godzina: 18:00
20
 • CLJ U'17: Śląsk Wrocław - Ruch
  Godzina: 12:00
21
2223
 • 14. kolejka II ligi: Elana Toruń - Ruch
  Godzina: 15:00
24
2526
 • CLJ U'18: Ruch - Wisła Kraków
  Godzina: 11:00
 • 16. kolejka II ligi: Błękitni Stargard - Ruch
  Godzina: 13:00
27
 • Urodziny Jakuba Bieleckiego
 • CLJ U'17: Zagłębie Lubin - Ruch
  Godzina: 14:30
28
293031 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni