Porażka na koniec zgrupowania

Data dodania: 2016-06-25 09:53:18

„Niebiescy” zakończyli zgrupowanie w Kamieniu kontrolnym meczem z Cracovią. Lepsze okazały się kończące przygotowania „Pasy”, które zwyciężyły 3:1.

Podopieczni Jacka Zielińskiego znajdują się w zupełnie innym etapie przygotowań. W związku z zakwalifikowaniem się do europejskich pucharów, Cracovia musi być już w formie meczowej, zaś chorzowianie właśnie zakończyli najcięższy okres przygotowań, więc ciężko w ich przypadku mówić o jakiejkolwiek „świeżości”. W wyjściowej jedenastce „Niebieskich” znalazło się miejsce dla testowanych Miłosza Przybeckiego i Jakuba Araka. Na ławce zasiedli Jakub Miszczuk i Michał Walski.

Początek meczu był wyrównany, obie ekipy stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji. Lepszą mieli „Niebiescy”. Wypracowały ją dwie nowe twarze, z prawej strony wrzucał Przybecki, a w polu karnym w doskonałej sytuacji znalazł się Arak, ale z jego strzałem poradził sobie stojący między słupkami Cracovii Grzegorz Sandomierski. Podopieczni Waldemara Fornalika prezentowali się bardzo dobrze, szybko operowali piłką i często zmieniali strony ataku. Jednak to Cracovia wyszła na prowadzenie. Do prostopadłego podania w polu karnym doszedł zawodnik „Pasów”, minął Skabę i wyłożył piłkę na głowę Erika Jendriska, któremu nie pozostało nic innego jak skierować ją do pustej bramki. Po golu Cracovia opanowała sytuację na boisku i 10 minut po objęciu prowadzenia podwyższyła na 2:0, znów za sprawą Jendriska. Do przerwy wynik już się nie zmienił.

Na drugą połowę wyszedł nowy skład, w którym pojawiło się kolejnych dwóch testowanych zawodników, czyli Miszczuk i Walski. „Niebiescy” długo utrzymywali się przy piłce i konstruowali ataki pozycyjne. Po chwili do czasu doszła Cracovia, jednak tak jak chorzowianie, tak i podopieczni Jacka Zielińskiego nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki. Najbliżej był Łukasz Siedlik, który zdołał przyjąć piłkę w polu karnym i oddać strzał, jednak niecelny. Kilka razy drużynie z Chorzowa udało się przyspieszyć tempo gry i przedostać pod bramkę rywala, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Tak było do 75. minuty, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony piłka spadła pod nogi Łukasza Hanzela, który pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Cracovii i zmniejszył rozmiary jej prowadzenia. Pod koniec meczu okazję do wykazania się miał testowany bramkarz, Jakub Miszczuk, który nie dał się pokonać w sytuacji sam na sam. Niestety w 88. minucie błąd Cichockiego wykorzystał Krzysztof Szewczyk i było 3:1 dla „Pasów”.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla drużyny z Krakowa. Przez cały mecz widać było, że Cracovia jest na innym etapie przygotowań. „Niebieskim” częściej brakowało sił, chorzowianie są po bardzo męczącym zgrupowaniu, zaś dla „Pasów” to był ostatni sparing przed sezonem, więc są bliżej rytmu meczowego. Negatywnie na postawę zawodników wpływała też upalna pogoda. Pomimo tego oglądaliśmy ciekawy mecz, kilka szybkich, składnych akcji z obu stron. Teraz Ruch wraca na swoje obiekty, by kontynuować przygotowania do sezonu.

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Cracovia 1:3 (0:2)

0:1 Erik Jendrisek, 24 min.
0:2 Erik Jendrisek, 32 min.
1:2 Łukasz Hanzel, 74 min.
1:3 Krzysztof Szewczyk, 88 min.

Ruch: (I połowa) Skaba – Konczkowski, Grodzicki, Lenartowski, Oleksy – Surma, Urbańczyk (30 Hanzel) – Przybecki, Lipski, Moneta (36 Urbańczyk) – Arak; (II połowa) Miszczuk – Komarnicki, Cichocki, Koj, Żmuda –Iwański, Walski – Mazek (72 Wagner), Bargiel, Hanzel – Siedlik; trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Lech, Wagner.

Cracovia: (I połowa) Sandomierski – Deleu, Wołąkiewicz, Litauszki, Jaroszyński (16 Bejan) – Budziński, Dąbrowski – Wójcicki, Cetnarski, Jendrisek – Vestenicky; (II połowa) Stępniowski – Sosnowski, Bejan, Polczak, Pyrdek, Dimun, Luciusz, Wdowiak, Steblecki, Karachanakov, Szewczyk; trener: Jacek Zieliński.

źródło: własne