Aktualności

Nie było wielkiej różnicy

Data dodania: 2016-06-25 12:58:06

– Były fazy, w których to my prowadziliśmy grę. Tym bardziej napawa to optymizmem, że po tym trudnym okresie wytężonej pracy zawodnicy pokazali się z dobrej strony – powiedział po dzisiejszym meczu trener Waldemar Fornalik.

Spotkanie kontrolne z Cracovią było zwieńczeniem sześciodniowego obozu w Rybniku-Kamieniu. Chorzowianie wracają dzisiaj do domu i dalej będę przygotowywać się na własnych obiektach. – Zrealizowaliśmy swoje założenia na tym zgrupowaniu. Zawodnicy bardzo solidnie przepracowali ten okres. Myślę, że po tym czasie spędzonym w Kamieniu, po tej ciężkiej pracy, pokazali się dzisiaj z dobrej strony jeśli chodzi o zaangażowanie i ambitną grę, choć wynik jest dla nas niekorzystny – mówił po końcowym gwizdku trener Waldemar Fornalik, który nie chciał usprawiedliwiać porażki zmęczeniem zawodników po ciężkim tygodniu. – Cracovia też była na zgrupowaniu. Natomiast mieliśmy też swoje szanse. Ten wynik nie musiał być dla nas niekorzystny. Mieliśmy przynajmniej 2-3 bardzo dobre sytuacje do zdobycia bramki. Nie wykorzystaliśmy. Rywale byli skuteczniejsi. Poza tym nie ustrzegliśmy się też prostych błędów, jak chociażby ten przy trzecim golu. Stąd taki wynik – przyznał szkoleniowiec „Niebieskich”.

Obie drużyny znajdują się na różnym etapie przygotowań. „Pasy” właściwie je kończą, za 5 dni drużynę Jacka Zielińskiego czeka pierwszy mecz w eliminacjach Ligi Europy, a sparing z Ruchem był dla niej generalnym sprawdzianem przed pucharowym starciem. Z kolei „Niebiescy” dopiero dziś zakończyli najtrudniejszą, najbardziej wyczerpującą część przygotowań. Mimo to spotkane było wyrównane. – Nie było wielkiej różnicy. Były fazy, w których to my prowadziliśmy grę. Tym bardziej napawa to optymizmem, że po tym trudnym okresie wytężonej pracy zawodnicy pokazali się z dobrej strony pod względem motorycznym i mentalnym – podkreślił Waldemar Fornalik.

W sparingu z Cracovią zagrało kilku kandydatów na zawodników Ruchu – Jakub Arak, Miłosz Przybecki, Michał Walski i Jakub Miszczuk. – Teraz będziemy się zastanawiać, analizować ich postawę i podejmiemy decyzję, niekoniecznie dzisiaj, być może w poniedziałek – stwierdził trener Ruchu.

 

Tomasz Ferens

 

źródło: własne; foto: Tomasz Ferens/Ruch Chorzów
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni