Zwycięstwo w Myszkowie

Data dodania: 2016-06-29 10:00:55

„Niebiescy” zwyciężyli Raków Częstochowa 1:0 w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Myszkowie. Bramkę dla chorzowian zdobył Łukasz Moneta

Trener Fornalik od pierwszej minuty postawił na testowanego słowackiego napastnika Juraja Halenara, poza tym na boisku ujrzeliśmy skład znany z Ekstraklasy. Początek meczu był wyrównany. Widać było, że nieco problemów sprawiała piłkarzom nierówna murawa, na której podskakiwała piłka. Pierwszy raz groźnie zrobiło się w 10. minucie, kiedy częstochowianie spróbowali strzału z dystansu, który na szczęście okazał się niecelny. Odpowiedź „Niebieskich” była natychmiastowa. Prostopadłe podanie Łukasza Surmy przepuścił sprytnie Patryk Lipski, w polu karnym do futbolówki dopadł Łukasz Moneta i bez problemu pokonał bramkarza Rakowa dając chorzowianom prowadzenie. Podopieczni Waldemara Fornalika przejęli inicjatywę i zdominowali posiadanie piłki. W 21. minucie kapitalną piłkę na prawą stronę posłał Surma, doszedł do niej Łukasz Hanzel i dośrodkował do ustawionego w polu karnym Monety, który był jednak w trudnej sytuacji i uderzył wprost w bramkarza. Ekipa z Cichej kontynuowała ataki. Blisko był Lipski, który dostał dobre podanie ze skrzydła, ale uderzył nad bramką. W 40. minucie Raków był bliski wyrównania. Z lewej strony uderzał Piotr Malinowski, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Kamil Lech. Pierwsza połowa toczyła się raczej pod dyktando Ruchu, który utrzymał zasłużone prowadzenie.

Na drugą część Waldemar Fornalik desygnował niemal zupełnie odmienną jedenastkę. Na placu gry został jedynie testowany Juraj Halenar. Gra toczyła się głównie w środku pola. „Niebiescy” dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie przekładało się to na okazje strzeleckie. Pierwszy raz groźnie zrobiło się w 62. minucie. Piłkę przejął Jakub Żmuda, pomknął w pole karne i z lewej strony po ziemi uderzył w długi róg, niestety minimalnie niecelnie. Obraz gry się nie zmieniał, drużyna z Chorzowa prezentowała się lepiej, ale brakowało wciąż ostatniego podania, które otworzyłoby drogę do bramki. Ostatecznie wynik meczu się nie zmienił, „Niebiescy” pokonali Raków Częstochowa 1:0. Teraz chorzowianie wracają do treningów na Cichej, a w sobotę udadzą się do Myślenic na sparing z Wisłą.

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Raków Częstochowa 1:0 (1:0)

1:0 Łukasz Moneta, 13 min.

Ruch: Lech (46 Skaba) – Konczkowski (46 Komarnicki), Grodzicki (46 Cichocki), Koj (46 Lenartowski), Oleksy (46 Wagner) – Surma (46 Walski), Iwański (46 Urbańczyk) – Hanzel (46 Siedlik), Lipski (46 Bargiel), Moneta (46 Żmuda) – Halenar (61 Arak); trener: Waldemar Fornalik.

Raków: Kowalski (46 Koncki) – Szymański (32 Kamiński), Margol, Cyfert (59 Mesjasz), Mesjasz (32 Góra) – Warchoł (69 Gładkowski), Figiel (46 Szymański, 79 Rumin), Duriska (69 Figiel), Kowalczyk (29 Kmieć), Malinowski (64 Piątek) – Płonka (46 Czajkowski); trener: Marek Papszun.

Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).

źródło: własne; foto: Tomek Stefanik