„Niebiescy” wypunktowani

Data dodania: 2016-07-09 15:19:06

Chorzowianie ulegli Karpatom Lwów 0:3 w ostatnim meczu kontrolnym przed startem nowego sezonu ligowego.

Karpaty zaczęły od mocnego uderzenia i to dosłownie. W 5. minucie kapitalnym strzałem z dystansu w samo okienko popisał się Artur Nowotriasow. Ta sytuacja wybiła „Niebieskich” z rytmu i 3 minuty później było już 2:0. Dmytro Kloc przejął piłkę pod polem karnym chorzowian, wyszedł sam na sam z Kamilem Lechem i nie dał szans bramkarzowi Ruchu. Podopieczni Waldemara Fornalika starali się budować ataki pozycyjne, ale mieli problem ze sforsowaniem dobrze ustawionej defensywy rywala. Zawodnicy Karpat grali bardzo blisko siebie i dobrze przesuwali się, nie dając dużo miejsca gospodarzom. Najgroźniejszą sytuację chorzowianie wypracowali sobie w 38. minucie. Z dystansu uderzył Łukasz Moneta, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem zespołu ze Lwowa. Dla „Niebieskich” mogło to być jednak bardzo cenne 45 minut walki z wymagającym przeciwnikiem i solidny materiał do analizy.

Po zmianie stron podopieczni Waldemara Fornalika przeważali, ale nie potrafili tego udokumentować. Dużo było walki w środku pola, gdzie ciężko było wygrywać pojedynki z uważnie grającymi zawodnikami Karpat. W 55. minucie zespół ze Lwowa wdarł się w pole karne chorzowian, gdzie jeden z zawodników został sfaulowany i sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Pawło Ksionz. W 65. minucie pierwszy raz po 8 latach na boisku w koszulce z eRką na piersi pojawił się Piotr Ćwielong. Trzy minuty później „Niebiescy” stworzyli sobie stuprocentową okazję do zdobycia gola. Z lewej strony wrzucał Paweł Oleksy, a do główki doszedł Łukasz Surma i uderzył w długi róg bramki, ale kapitalnym refleksem popisał się bramkarz Karpat, ratując tym samym swój zespół przed utratą gola. W 80. minucie „Pepe” odebrał piłkę obrońcy i ruszył z szybkim atakiem, który zakończył strzałem sprzed pola karnego, jednak bramkarz nie miał problemów z obroną. Ostatecznie chorzowianie przegrali 0:3. Teraz czeka ich z pewnością dokładna analiza błędów popełnionych w spotkaniu. Za tydzień pierwszy mecz nowego sezonu, w którym na Cichej Ruch podejmie Górnika Łęczna.

Naszą tradycyjną relację LIVE znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Karpaty Lwów 0:3 (0:2)

0:1 Artur Nowotriasow, 5 min.
0:2 Dmytro Kloc, 8 min.
0:3 Pawło Ksionz z rzutu karnego, 55 min.

Ruch: Lech (46 Skaba) – Konczkowski (75 Komarnicki), Grodzicki (46 Cichocki), Koj, Oleksy (76 Pazio) – Surma (73 Bargiel) – Mazek (60 Przybecki), Hanzel, Iwański (46 Urbańczyk), Moneta (65 Ćwielong) – Arak (70 Siedlik); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Miszczuk, Żmuda, Wagner, Gęsior, Walski, Efir.

źródło: własne